امارات متحده عربی: ادعاهای نماینده الوفاق لیبی «باطل و کذب» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت امارات متحده عربی سه‌شنبه 2 ژوئن 2020 ضمن ابراز نارضایتی درباره ادعاهای «منفی و نادرست» نماینده دولت الوفاق لیبی در سازمان ملل، در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت اتهام‌های نماینده الوفاق را «باطل و کذب» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) دولت امارات متحده عربی درباره تلاش‌های نماینده الوفاق لیبی در سازمان ملل متحد برای منحرف کردن نگاهها از عملیات خطرناک ترکیه در لیبی ابراز تأسف کرد.

Advertisement

امارات گفت:« آنچه ترکیه در لیبی انجام می‌دهد نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت است».

امارات همچنین بر ادامه حمایت از راه حل سیاسی مسالمت‌آمیز در لیبی تاکید کرده و دخالت‌های نظامی ترکیه در لیبی را باعث بحرانی‌تر شدن اوضاع انسانی در لیبی توصیف کرد.

دولت امارات در نامه‌اش خطاب به شورای امنیت سازمان ملل بر ضرورت پایبندی به تمامی توافق‌های به‌ عمل آمده در روند (کنفرانس) برلن درباره لیبی تاکید کرد.

از سویی آنکارا که همچنان به اعزام جنگجویان مزودور سوری به لیبی ادامه می‌دهد پیش‌تر اعلام کرده بود که حمایت‌های ترکیه از دولت الوفاق، معادلات در لیبی را تغییر داده است.

خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه چهارشنبه 20 ماه مه 2020 اذعان کرد که دخالت‌های کشورش معادلات در لیبی را تغییر داده است.

در پی کنترل نیروهای الوفاق بر پایگاه هوایی الوطیه در جنوب غرب لیبی، خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری رسمی آناتولی نقل شده، گفت که « در پی خدمات مشاوره و آموزش که ارتش ترکیه به نیروهای دولت السراج ارائه داده معادلات در لیبی آغاز به تغییر کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم