ترامپ: برای محافظت از امنیت و ثبات آمریکا خواهم جنگید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه دوشنبه اول ژوئن 2020 اعلام کرد که برای محافظت از آمریکا خواهد جنگید تا «این کشور پر عظمت در جهان امن و با ثبات بماند».

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ در سخنرانی‌اش خطاب به مردم آمریکا که در پارک کاخ سفید ایراد شد، گفت:«مسأله مرگ جورج فلوید پایمال نخواهد شد» اما نمی‌توان اوضاع کنونی را قبول کرد.

همزمان با سخنرانی ترامپ در شامگاه دوشنبه و پس از دخالت نیروهای ضد شورش برای ایجاد کمربند امنیتی در اطراف کاخ سفید، درگیری‌های خشونت‌باری میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان در مناطق اطراف کاخ سفید به وقوع پیوست که طی آن بمب‌های اشک‌آور به سوی معترضان شلیک شد.

ترامپ همچنین در سخرانی‌اش گفت:« برای حفظ قوانین امت‌مان سوگند یاد کردم و آن چیزی است که انجام خواهم داد».

ترامپ همچنین از خشونت‌های گسترش یافته به واشینگتن به عنوان «ننگ بزرگ یاد کرد».

او در سخنرانی‌اش همچنین از انتشار «هزاران سرباز تا دندان مسلح» و عناصری از پلیس در واشینگتن برای محافظت از پایتخت خبر داد.

ترامپ تاکید کرد که آنچه در حال روی دادن است «تظاهرات مسالمت‌آمیز نیست، بلکه تروریسم و هرج و مرج است».

او در ادامه توضیح داد که «مبارزه با نفرت‌پراکنی تنها از طریق اجرای عدالت امکان‌پذیر است». او همچنین خشونت‌های اعمال شده طی اعتراضات را « تروریسم داخلی» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد چنانچه فرمانداران ایالت‌ها در انجام وظایفشان کوتاهی کنند او برای استقرار نیروهای نظامی وارد عمل خواهد شد. ترامپ همچنین از فرمانداران ایالت‌ها خواست تا «تدابیر لازم را برای به کنترل درآوردن خیابان‌ها انجام دهند».

ترامپ افزود که او دستور استقرار نیروهای گارد ملی و اجرای قانون در واشینگتن را صادر کرده تا از دارایی‌ها محافظت و قانون و نظام را به مورد اجرا گذارند.

از سویی بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک اعلام کرده بود که به دلیل نا‌آرامی‌ها و اغتشاشات از ابتدای دوشنبه مقررات منع رفت و آمد شبانه را به مورد اجرا گذاشته است.

بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک در توئیتی گفت «با آندرو کومو فرماندار نیویورک گفتگو کرده و برای محافظت از امنیت عمومی تصمیم گرفتیم تا همانند نزدیک به 40 شهر دیگر ایالات متحده مقررات منع رفت و آمد شبانه را‌ از امشب دوشنبه راس ساعت 11:00 تا ساعت 5:00 صبح روز بعد در شهر نیویورک برقرار کنیم.

رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا در سخنرانی‌اش همچنین ضمن هشدار به نقض کنندگان مقررات منع رفت و آمد درباره این‌که آنها با احکام قضایی سختی مواجه خواهند شد، گفت:«به اغتشاشگران و تروریست‌های می‌گویم که آنها با قوانین قاطعانه‌ای مواجه خواهند شد».

ترامپ افزود که «آمریکا بر اساس قانون بنیان گذاشته شده است و نباید در برابر خشم و نفرت تسلیم شویم».
رئیس جمهوری آمریکا پس از ایراد سخنرانی قدم‌زنان به سوی کلیسایی رفت که در مجاورت کاخ سفید است و از سوی معترضان منطقه به آن آسیب رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم