المسماری: ارتش ملی لیبی شهر الاصابعه را باز پس‌گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه دوشنبه اول ژوئن 2020 در کنفرانسی خبری از بازپس‌گیری شهر الاصابعه توسط ارتش ملی لیبی خبر داد.

احمد المسماری همچنین اعلام کرد که «از چند روز پیش عملیات بازپس‌گیری شهر الاصابعه آغاز شده است».

Advertisement

به گزارش العربیه سرتیپ المسماری گفت بارزترین تحولات امروز ورود نیروهای ارتش ملی لیبی به شهر الاصابعه و استقبال بسیار گرم مردم این شهر از نیروهای ارتش است.

المسماری افزود که شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق که از سوی ترکیه حمایت می‌شوند پس از متحمل شدن شکست در شهر الاصابعه، عقب‌نشینی از شهر غریان را نیز آغاز کردند.

این مقام نظامی لیبی یادآور شد که نیروی هوایی ارتش نیز در تدارک برای ورود نیروهای زمینی به شهر الاصابعه مشارکت داشته‌اند.

نیروهای دولت الوفاق از 21 ماه مه کنترل‌شان بر شهر الاصابعه و تعدادی دیگر از شهرها در غرب لیبی را گسترش دادند.

المسماری همچنین توضیح داد که امروز عدم نشر هر گونه ویدیویی درباره تحرکات نیروهای ارتش به سری انجام شدن عملیات کنترل شهر الاصابعه کمک کرد.
سخنگوی ارتش ملی لیبی اعلام کرد که نیروهای هوایی به عملیات‌‌شان برای ایجاد پوششی برای شهر غریان و حومه آن ادامه داده و از تحرکات و مانور گردان‌های دولت الوفاق در این منطقه جلوگیری می‌کنند.
شهر الاصابعه دارای اهمیت نظامی و استراتژیکی در جنگ لیبی است و این شهر در چارچوب شهرداریهای الجبل الغربی در شمال غرب لیبی است و از طرابلس به سوی جنوب 120 کیلومتر فاصله دارد.
این شهر نقطه‌ای محوری در خطوط امدادرسانی نظامی به نیروهای ارتش ملی لیبی است و نقطه ارتباطی میان پایگاههای ارتش در شهر ترهونه در جنوب و اطراف جنوبی طرابلس پایتخت است.
شهر الاصابعه همچنین ورودی اصلی به شهر غریان است که نقطه استراتژیک مهمی به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم