.
.
.

منبع ایتالیایی: دو هواپیمای نظامی ترکیه از استانبول به سوی لیبی پرواز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وب‌سایت رادارهای ایتالیا «ایتا میل رادار» دوشنبه اول ژوئن 2020 از ورود دو هواپیمای نظامی ترکیه از نوع «لوکهید سی 130 ای» به لیبی خبر داد.

بنا به این وب‌سایت ایتالیایی این دو هواپیمای نظامی (Lockheed C-130E) که از استانبول برخاسته و به سوی لیبی به پرواز درآمده‌اند در شهر مصراته لیبی به زمین نشستند».

این وب‌سایت متخصص در رصد مسیرهای پروازهای هواپیماهای نظامی اشاره کرد که اولین هواپیما عملا در نیمه شب در لیبی فرود آمده است، اما دومین هواپیما همچنان بر فراز دریای مدیترانه به سوی لیبی در حال پرواز بوده است.

این در حالی است که ترکیه روز جمعه گذشته نیز دو هواپیمای نظامی را به لیبی فرستاده بود.

اقدام مجدد ترکیه در اعزام دو هواپیمای نظامی به لیبی همزمان با آن صورت می‌گیرد که درگیری‌های سنگینی در محورهای الرمله و الکاریزما در جنوب طرابلس پایتخت ادامه دارد و ارتش لیبی از کشته شدن 5 تن از فرماندهان نیروهای الوفاق در شهر الزاویه خبر داد.

از سویی جنگنده‌های ارتش ملی لیبی مواضع نیروهای الوفاق را همزمان با آن بمباران کردند که ارتش ملی لیبی از سرنگونی 3 پهپاد ترکیه در شهر بنی‌ولید خبر دادند.

این رویارویی‌ها شامگاه گذشته با پیشروی نسبی نیروهای الوفاق که طول نکشیده و با اصرار یگان‌های ارتش ملی لیبی مبنی بر عدم عقب‌نشینی از مواضع آن برای پنجمین روز متوالی در جنوب پایتخت تشدید یافته است.

در همین راستا نیروی هوایی وابسته به ارتش ملی لیبی نیز اماکن تجمع تجهیزات و ذخیره مهمات متعلق به نیروهای الوفاق را در شرق مصراته بمباران کردند