20 شهرستان استان «خوزستان» در وضعیت قرمز کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد که 20 شهرستان از 28 شهرستان استان «خوزستان» در آخرین بررسی‌های انجام گرفته، در وضعیت قرمز انتشار کرونا قرار دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، محمد علوی شامگاه شنبه 10 خرداد 1399، در گفت‌وگوی ویژه خبری مرکز سیمای استانی موارد ابتلا به کرونا در استان را فراوان و بیش از انتظار دانست و اعلام کرد که از اوایل اردیبهشت‌ماه با کاهش محدودیت‌ها روند ابتلا به این بیماری در «خوزستان» صعودی شده است.

به گفته او «تجمعات مردم قبل از عید فطر و حضور در بازار» از عوامل موثر بر افزایش آمار ابتلا به کرونا بوده است.

علوی به نقل از استاندار «خوزستان» گفت که اگر شرایط «بدتر» شود دوباره «محدودیت‌ها» اعمال خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز، «ساده انگاری مسئولان ومردم در مقابله با این بیماری یا در نظر گرفتن اینکه این بیماری از بین رفته» را به عنوان یکی از سه چالش مقابله با ویروس کرونا برشمرد.

او نداشتن تحلیل درست بعضی از مردم و ضعف خودمراقبتی را دو چالش دیگر توصیف کرد که باعث ایجاد شرایط سخت شده‌اند.
علوی اذعان کرد که با توجه به صعودی شدن آمار ابتلا به کرونا در استان با تصمیم شورای تامین، ادارات و بازار در دو هفته اخیر، طی دو مرحله تعطیل شدند.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که طی روزهای اخیر با افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا در اهواز و شهرهای اطراف آن، وضعیت استان قرمز شد.

طبق دستور ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، 9 شهرستان استان از جمله اهواز از 21 اردیبهشت‌ماه تعطیل و محدودیت تردد اعلام شد.

شکرالله سلمان‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 94 مورد جدید ابتلا در منطقه مشاهده و ثبت شد، اظهار کرد: «این تعداد شامل 15 بیمار از آبادان، 42 بیمار از خرمشهر(محمره) و 37 بیمار نیز از شادگان (فلاحیه) است.

به گفته او شمار مبتلایان استان تاکنون به 1547 مورد رسیده که از این تعداد 1361 نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

سلمان‌زاده در ادامه اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته 4 مورد جدید فوتی ناشی از بیماری کرونا ثبت شده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در این محدوده به 63 مورد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان «خوزستان» 1454 بیمار، بهبود یافتگان 1291 مورد، فوت‌شدگان 59 مورد و بستری‌شدگان کرونا مثبت نیز 104 بیمار اعلام شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید