کمتر از هزار جان‌باخته در آمریکا و دو مورد ابتلاء به کرونا در چین ظرف 24 ساعت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس سرشماری دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا روز یکشنبه 31 مه، 960 مورد دیگر از مرگ و میر ناشی از کرونا ظرف 24 ساعت را ثبت کرد که بدین ترتیب، شمار کل جان‌باختگان در این کشور ناشی از کووید 19 به 103،758 نفر رسید، درحالی که چین ظرف 24 ساعت گذشته تنها دو مورد ابتلاء به کرونا را ثبت کرده است.

آمریکا بر اساس آمار رسمی دانشگاه جان هاپکینز، 1،769،776 مورد ابتلاء را ثبت کرده که بسی بیشتر از هر کشور دیگر جهان است.

اتحادیه اروپا شنبه 30 مه، از واشینگتن خواست در تصمیم خود در مورد قطع رابطه باسازمان جهانی بهداشت، بازبینی کند که ترامپ این سازمان را به مماشات با چین در بحران پاندمیک کووید 19 متهم می‌کند.

شایان ذکر است که ترامپ روز جمعه 29 مه، مشارکت کشورش در کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را متوقف و تهدید کرد که روابط آمریکا با این سازمان را قطع خواهد کرد.

ترامپ در برابر خبرنگاران تاکید کرد، «ما این مبالغ را در راستای رفع دیگر نیازهای مبرم در زمینه بهداشت عمومی جهان، هزینه خواهیم کرد.»

از سوی دیگر دادهای مراکز بهداشتی چین در روز یکشنبه نشان داد که دو مورد ابتلاء در پایان روز شنبه 30 مه در مقایسه با 4 مورد ابتلاء در روز پیش ازآن، ثبت شده است.

کمیته ملی بهداشت چین در وبگاه خود خبر داد که این دو مورد ابتلاء به کرونا، از خارج از کشور وارد شده‌اند.
داده های این کمیته نشان می دهد که مجموع موارد ابتلاء به کرونا در چین به 83،001 نفر رسیده و شمار جان باختگان همچنان 4634 مورد باقی مانده است.

این در حالی است که وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد، رکورد بی سابقه 33،274 مورد ابتلاء به کرونا را در روز شنبه 30 مه، ثبت کرده که بدین ترتیب مجموع موارد ابتلاء به کووید 19 در این کشور به 498،440 مورد رسیده و شمار جان باختگان برزیل نیز از آمار مرگ و میر ثبت شده در فرانسه بالاتر رفته و برزیل در رتبه چهارم جهان پس از آمریکا، بریتانیا و فرانسه قرار گرفته است.

این وزارت خانه خاطر نشان کرد که شمار جان باختگان ناشی از کرونا پس از ثبت 965 مورد جدید ظرف 24 ساعت گذشته به 28834 مورد رسید.

برزیل در حال حاضر پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی از جنبه شمار مبتلایان به کووید 19 قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید