پمپئو خطاب به ظریف: شما زنان را سنگسار می‌کنید و در پی نابودی یهودیان هستید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به توییت محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در پی کشته شدن شهروند سیاهپوست 46 ساله آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست مینیاپولیس، به بروز اعتراض‌های اخیر در برخی ایالت‌های آمریکا اشاره کرده بود، در صفحه توییتر خود نوشت: «شما همجنس‌گرایان را اعدام، زنان را سنگسار کرده و در پی نابودی یهودیان هستید.»

پمپئو چندی پیش نیز با انتقاد از توییت علی خامنه‌ای رهبرایران، آن را «اظهارات یهودستیزانه نفرت‌انگیز و انزجارآور» توصیف کرد.

پمپئو در این توئیت به توییت‌ها و پوستری اشاره دارد که سایت علی خامنه‌ای منتشر کرده و درآن در خصوص موضوع حل مناقشه میان اسرائیل و فلسطینینان از اصطلاح «راه حل نهائی» (فاینال سولوشن) استفاده کرده که در دوران هیتلر توسط نازی‌ها برای کشتار سیستماتیک یهودیان، استفاده شده بود.

ایالات‌متحده آمریکا پیشتر نیز بارها قوانین ضد حقوق بشری نظام ایران و صدور احکام سنگین همچون شلاق و حتی اعدام برای همجنس‌گرایان، را محکوم کرده، از جمله مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، در پیامی توئیتری خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نوشته بود که «آیا [ظریف]، وزیر خارجه بزرگترین حامی تروریسم در جهان، دار زدن همجنسگرایان با استفاده از جرثقیل، سنگسار زنان، سرکوب اقلیت‌ها، مجاز کردن ازدواج با دختربچه‌های 9 ساله، و بازداشت معترضان به حجاب اجباری را متمدنانه قلمداد می‌کند؟»

گفتنی است براساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل، در جریان اعتارض‌های مردمی به گرانی بنزین در ایران طی آبان ماه سال 2019 دست‌کم 304 نفر کشته شدند.

این آمار از سوی خبرگزاری رویترز 1500 نفر گزارش شده‌است. همچنین اعتراضات به سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط سپاه نیز از سوی مأموران امنیتی سرکوب شد و بسیاری از معترضان با احکام قضایی روبرو شدند..

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید