واکنش طالبان به گزارش «فارین پالیسی»: رهبران ما به کرونا مبتلا نشده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان افغانستان به تازگی در واکنش به گزارش نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» مبنی به مبتلا شدن هیئت رهبری این گروه به ویروس کرونا گفت، به‌همریختگی، مریضی و اختلافات در میان رهبری این گروه «حقیقت ندارد».

مجاهد در توییتی گزارش فارین پالیسی را «شایعه» خوانده و نوشت، این گزارش براساس «معلومات نادرست حلقات استخباراتی» پخش شده‌ است.

سخنگوی گروه طالبان افغانستان تأکید کرده‌است که رهبر این گروه با «هیچ نوع مشکل، مریضی و اختلافات مواجه نیست».

از سوی دیگر، نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» به تاریخ 29 مه 2020 به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان چند هفته است در جلسات غایب است و احتمال دارد وی به ویروس کرونا مبتلا شده باشد.

این منابع اضافه کردند که سراج‌الدین حقانی معاون رهبر طالبان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده و احتمال دارد که وی سران طالبان را به کرونا آلوده کرده باشد.

در همین حال، یک مقام استخباراتی افغانستان نیز به شرط افشا نشدن نام‌اش به فارین پالیسی گفته که اعضای رهبری طالبان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، اما هنوز معلوم نیست که ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان نیز میان آنها است یا خیر؟

هم‌چنان، مقام‌های طالبان در شهر کویته پاکستان گفته‌اند که ملا محمد یعقوب فرزند ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان مسئولیت عملیات را به عهده گرفته‌است.

گفتنی است که اخیراً تصاویری از مبتلا شدن دو جنگجوی طالبان به ویروس کرونا نیز به دسترس رسانه‌ها قرار گرفت که وضعیت وخیم بیماران شان را نشان می‌داد.

در تصاویر دیده می‌شد که جنگجویان طالبان از شرایط ناگوار و وضعیت بد بیماران شان وهم‌چنان از نبود نان و دارو شکایت داشتند.

از جانب دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یک‌شنبه 31 مه اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز 15 هزار نفر گذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید