ویدیو؛ خودکشی آموزگاری بازنشسته در بوشهر از فرط تنگدستی و نیاز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنا به اخبار شبکه‌های اجتماعی اپوزسیون ایران، روز جمعه 29 مه، یکی از آموزگاران بازنشسته ساکن شهرستان بوشهر که در رسانه‌های اجتماعی از او به نام (ح.گ. ش) یا حسین گوهرشناس نام برده شده، به دلیل مشکلات مالی و فقر اقتصادی دست به خودکشی زده و در یک اقدام دردناک خود را حلق آویز کرد و جان ‌سپرد.

در فیلمی که از خودکشی این فرهنگی بازنشسته منتشر شده، جسد بی جان وی را بعد از یافتن توسط شهروندان نشان می‌دهد.

به گفته شاهدان این صحنه، این آموزگار که بازنشسته فرهنگی بود، بخاطر مشکلات فراوان از جمله مشکلات اقتصادی و فقر خود را حلق آویز کرد.

از مهمترین دلایل اقدام به خودکشی در ایران و به خصوص در مناطق محروم، ناامیدی نسبت به آینده و عدم توانایی در تغییر وضعیت زندگی، بیکاری، مشکلات مالی و اقتصادی، مشکلات اجتماعی و هویتی است که در بستری از فروپاشی اجتماعی و اقتصادی گریبان گیر قشرها مختلف شده‌است.

منابع آگاه بر این باورند که معمولاً آمار واقعی خودکشی در ایران، سه برابر آمار رسمی اعلام شده می‌باشد و بیشترین خودکشی‌ها عمدتاً به دلیل فقر و ناامیدی است اما عدم اطلاع‌رسانی از این موارد و آمار خودکشی در این استان‌ها دلیل اصلی ناآگاهی از این موارد خودکشی است.

همچنین جامعه‌شناسان تأکید دارند که قوانین ایران، ناامیدی و یاس مفرط را به جامعه تزریق کرده و باعث گسترش دامنه و افزایش اقدام به خودکشی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید