سازمان جهانی بهداشت: موج دوم و سومی از کرونا در راه خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت و تعداد قابل توجهی از کارشناسان بهداشتی جهان پیش‌بینی می‌کنند ویروس کرونا بار دیگر جهان را در خواهد نوردید. تا کنون قریب 6 میلیون نفر از مردم کشورهای دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دکتر احمد المنظری مدیر منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت در گفتگویی با العربیه اعلام کرد که این سازمان پیش‌بینی می‌کند موج دوم و سومی از کرونا در پیش خواهد بود و او به مقامات کشورهای مختلف توصیه می‌کند محدودیت‌ها را به شکل مرحله‌ای کاسته و به یک باره به قرنطینه عمومی پایان ندهند.

او همچنین درباره اتهاماتی که کشورهای متعددی از جمله ایالات‌متحده آمریکا به این سازمان وارد می‌کنند، پاسخ داد و گفت که سازمان جهانی بهداشت از چین درخواست کرده درباره دلایل ظهور کرونا تحقیق کند. او گفت: «ما نمی‌توانیم کشوری را به پذیرش ناظران و بازرسان وادار کنیم.»

مدیر منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که این سازمان نمی‌تواند برای تاخیر در ارسال بازرسان به چین مورد نکوهش قرار گیرد.

دکتر احمد المنظری گفت که کووید19 یک بیماری جدید است و کارشناسان و این سازمان هنوز در تلاش برای فهم و شناخت این بیماری هستند. همه تصمیماتی که این سازمان درباره کرونا اتخاذ می‌کند، نتیجه مشورت‌های ارائه شده از سوی کارشناسان جهانی است.

او توضیح داد این سازمان داده‌های خود را از کشورهای عضو دریافت می‌کند و فرض را بر صحت اطلاعات ارائه شده می‌گذارد.
المنظری تاکید کرد که همه تلاش‌ها در حال حاضر با هدف تقویت و توسعه اقدامات برای رویارویی با #کرونا است و این سازمان بر اصل توزیع عادلانه مسلتزمات مقابله با کرونا در همه جهان اصرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید