داعش: کرونا سرباز جنگجویی است که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابوحمزه القرشی جانشین ابوبکر البغدادی و رهبر جدید داعش با انتشار پیامی گفت ویروس کرونا، سرباز جنگجویی است که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده است. این سومین پیامی است که پس از مرگ ابوبکر البغدادی، از سوی رهبر جدید داعش منتشر شود.

ابوحمزه القرشی در بخشی از این پیام 39 دقیقه‌ای کرونا را «سرباز جنگجویی که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده» توصیف کرد و با فراموش کردن این نکته که هزاران نفر از مسلمانان جهان نیز بر اثر این ویروس جان باخته‌اند، گفت: «خدای را سپاس که عذاب و عقاب دردناک خود را بر شما نازل کرد تا درگیر خود شد و دست از سر مسلمین بردارید.»

او در ادامه گفت: «هنوز در مقابل این ویروس کشنده سردرگم هستید و هنوز در درمان آن ناتوان مانده‌اید...امروز ورق برگشته و ما به دلیل آنچه بر سرتان آمده خوشحالیم.»

داعش در سال 2014 بیش از یک سوم مساحت عراق و بخش‌های وسیعی از سوریه را در اختیار گرفت ولی بعدها ضعیف‌تر شده و همه این مناطق را از دست داد و تنها تعداد اندکی از پیکارجویانش باقی ماندند.

ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خود خوانده دولت اسلامی روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 کشته شد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که البغدادی پس از آنکه از سوی سگ‌های ارتش آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، کوشید فرار کند ولی پس از آن کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و به زندگی خود پایان داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید