جنجال آفرینی‌های اعضای جدید پارلمان ایران: توئیت‌ها و عکس‌های نامربوط

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مجلس شورای ایران روز گذشته (پنجشنبه 28 مه 2020) دوره جدید خود را با انتخاب رئیس تندرو و برآمده از دامان سپاه پاسداران، افتتاح کرد اما به دور از این موضوع، شبکه‌های اجتماعی، شاهد موجی از ریشخندهای شماری از اعضای تازه وارد به ساختمان مجلس شورا بود.

تصاویر نشر داده شده از مترو از سوی یکی از اعضای جدید مجلس در حساب کاربری‌اش، با ریشخند زیادی مواجه گردید زیرا روشن شد که تصاویر، قدیمی است و ربطی به این ایستگاه مترو ندارد.

جزئیات امر از این قرار است که علی خضریان عضو جدید مجلس شورا، تصویری از ایستگاه مترو بهارستان( ایستگاه محل پارلمان ایران) را در حساب کاربری توئیتر خود نشر داده و نوشته است که از این ایستگاه به جلسه افتتاحیه دوره تازه مجلس شورا، رفته است.

با گذشت تنها چند دقیقه از نشر این عکس، توئیت‌های زیادی تاکید داشتند که مترو در آن روز در ایستگاه بهارستان، توقفی نداشته و عکس نشر شده أساسا در پائیز گرفته شده است.

خضریان که به شدت دست پاچه شده بود، درتوئیتی دیگر توضیح داد که در ایستگاه « دروازه دولت» پیاده شده و به سمت بهارستان رفته و از عکس ایستگاه بهارستان صرفا برای نشان دادن دوران تازه ای از زندگی خود به عنوان عضو مجلس شورا، استفاده کرده است.

خلیج خوک‌ها کجاست؟

این در حالی است که توئیت دیگری از یکی از اعضای تازه وارد به پارلمان که در نمی‌داند خلیج خوک‌ها در کجای جهان است، موجی از اظهار نظرها را به دنبال داشت.

مالک شریعتی نیاسر، عضو جدید پارلمان ایران، ضمن ابراز خوشحالی زیاد از رسیدن نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا، عنوان کرد که ناوهای جنگی آمریکا می‌بایست به «خلیج خوک‌ها» باز گردند در حالی که خلیج خوک‌ها در خاک کوبا قرار دارد نه در آمریکا.

دو تابعیتی

از سوی دیگر مجتبی رضاخواه، دیگر عضو تازه مجلس شورا از پلیس اینترنت ایران خواست، شماری از حساب‌های کاربری را که علیه وی توئیت کرده اند، تحت پیگرد قرار دهد.او سپس تاکید کرد یکی از این حساب‌های کاربری، بسته شده است. این حساب کاربری بسته شده، اطلاعاتی را در خصوص احتمال دو تابعیتی بودن رضاخواه و همچنین فعالیت‌های اقتصادی او نشر داده بود.

گفتنی است که رضاخواه که به «داماد لیست أصول گرایان» شهرت دارد، داماد حبیب الله بوربور است که یکی از پشتیبانان مالی جریان أصول گرایان ایران می‌باشد.

سارا بوربور، همسر رضاخواه در آمریکا متولد شده و گزارش‌هایی در این خصوص وجود دارد که رضاخواه، گرین کارت آمریکا (اقامت دائمی) را دارد اما او درستی این گزارش‌ها را تکذیب کرده است.

توئیتی که باعث سرازیر شدن سیلی از انتقادها علیه رضاخواه شد، در رابطه با اظهار نظر او در مورد سریال تلویزیونی پخش شده در ماه رمضان پس از إفطار بود زیرا او خواسته بود که یکی از قسمت‌های این سریال پخش نشود که طی آن بازیگر را نشان می‌دهد که در حال خواندن نماز قضا است.

واکنش‌های برخی از کنشگران به این اظهار نظر رضاخواه این بود که مگر مسائل مهمتری از قبیل کارگران بیکار ناشی از بحران کرونا و دیگر مشکلات وجود ندارند که او فرصت یافته و چنین توئیت سخیفی را نشر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید