احمد داوود اوغلو: حزب اردوغان سقوط خواهد کرد و جایی در آینده نخواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد داوود اوغلو رئیس حزب آینده ترکیه و نخست‌وزیر سابق این کشور با انتقاد شدید از رجب‌طیب اردوغان رئیس‌جمهوری این کشور، گفت که حزب توسعه و عدالت در پی از دست‌دادن پایگاه اجتماعی‌اش و روی آوردن به استبداد و همچنین در پی بی‌اعتبار کردن ترکیه در سطح بین‌المللی، سقوط خواهد کرد و به زودی از صحنه سیاسی محود خواهد شد.

داوود اوغلو که یکی از موسسان حزب توسعه و عدالت بود، گفت که در آینده چیزی به اسم حزب توسعه و عدالت در ترکیه وجود نخواهد داشت.

نخست‌وزیر سابق ترکیه گفت که این کشور با مشکلاتی در زمینه آزادی و عدالت مواجه شده و تبهکاران از زندان‌ها آزاد شده و روزنامه‌نگاران در زندان مانده‌اند و فقر در ترکیه افزایش یافته است.

اشاره داوود اوغلو به آزادی زندانیان خطرناک و رهبران مافیا بر اساس قانون عفو زندانیان است که پارلمان ترکیه در ماه آوریل در چارچوب تدابیر دولت برای مقابله با کرونا تصویب شد و روزنامه‌نگاران، زندانیان سیاسی و مخالفان اردوغان را شامل نشد.

احمد داوود اوغلو توضیح داد که ایده تاسیس حزب آزادی پس از کناره‌گیری او از حزب حاکم وقت مطرح شد و «زیرا که دریافتم با حزب توسعه و عدالت به ریاست اردوغان نمی‌توان حکومت آینده‌داری ساخت و نظام ریاست‌جمهوری ضعف‌هایی از نظر دموکراتیک دارد.»

او درباره شرایط حاکم بر حزب اردوغان گفت: «اعضای درون شورای اجرایی حزب توسعه و عدالت به همدیگر اعتماد نداشتند.»

داوود اوغلو همچنین فاش کرد یکی از موضوعاتی که از آنها پشیمان است، تصویب قانون شفافیت سیاسی است، زیرا که فساد پشت درب‌های بسته رخ می‌دهد و «استبدادی که در حال اداره ترکیه است، اعتبار این کشور را در سطح بین‌المللی از بین برد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید