جایزه 3 میلیون دلاری آمریکا برای افشای محل اختفای وزیر اطلاع‌رسانی داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا به هر کس که اطلاعاتی درباره محل اختفای محمد خضر موسی رمضان، وزیر اطلاع‌رسانی داعش ارائه کند، 3 میلیون دلار جایزه می‌دهد.

خضر رمضان که در اردن به دنیا آمده یکی از قدیمی‌ترین چهره‌های رسانه‌ای داعش است و برنامه‌های اطلاع‌رسانی این سازمان را مدیریت می‌کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا خضر رمضان «وزیر اطلاع‌رسانی سازمان تندرو» نامیده و گفته شده که او نقش اصلی را در اقدامات تبلیغاتی و عضوگیری داعش بر عهده دارد.

او همچنین بر روند ساخت و تولید بسیاریاز ویدئوهای تبلیغاتی و پیام‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی که حاوی صحنه‌های دلخراش شکنجه و کشتار دسته‌جمعی افراد بی‌گناه بود، نظارت و مدیریت داشت.

کریستیان امد سرشناس‌ترین چهره تبلیغاتی داعش دو سال پیش و در نتیجه عملیات گردان‌های حمایت خلق در شرق سوریه کشته شد. او به عنوان مسئول تبلیغات داعش فعالیت می‌کرد و ویدئوهایی از او که در آنها مردم شرق سوریه را به انجام عملیات تروریستی تهدید می‌کرد، منتشر شد.

کریستیان امد مشهورترین داعشی آلمانی بود که در سال 2003 به اسلام گروید و از این کشور به عراق و از آنجا به سوریه رفته و به پیکارجویان داعش پیوست. او در سال 2014 به عنوان یکی از نیروهای داعش شناخته شد و بالاخره در اواخر سال 2018 در عملیات گردان‌های حمایت خلق در شرق سوریه کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید