نگرانی از شیوع کرونا در افغانستان؛ آمار مبتلایان از مرز 13 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 28 مه در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 580 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به سیزده هزار و 36 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مجروح اضافه کرد، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در افغانستان به 235 نفر و بهبودیافتگان به 1209 نفر رسیده است.

وی تاکید کرد که 40 درصد آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان تنها در ده روز گذشته ثبت شدند که شهرهای کابل، هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار بیشتری افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند.

از سوی دیگر، محمد یعقوب حیدری والی کابل اعلام کرده که کمیته مبارزه با کرونا پول برق و آب بیش از 350 هزار خانواده را در شهر کابل پرداخت می‌کند که کمک شامل فقیرترین خانواده‌ها می‌شود.

گفتنی است که در این روزها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد. وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور به‌گونه جدی از مردم خواسته که توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجماعی را رعایت کنند در غیر آن جاده‌ها پٌر از جنازه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید