فیسبوک با انتقاد از تعامل توییتر با ترامپ: ما داور یا ناظر حقیقی بودن اخبار نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک، روز پنجشنبه 28 ماه مه از تعامل شبکه توییتر با توئیت‌های با ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انتقاد آن را برخوردی اشتباه توصیف کرده است.

مدیر فیسبوک گفت:«وظیفه رسانه‌ها و سایت‌های ارتباطی این نیست که قاضی یا نگهبان آنچه که آن را «حقیقت» می‌دانند باشند.

مدیر فیس بوک روز پنجشنبه در مصاحبه با «فاكس نیوز»، گفت: «فیسبوک از سیاست بسیار متفاوتی با توئیتر دارد»

او با انتقاد غیرمستقیم از نحوه رفتار توئیتر با توییت‌های ترامپ افزود: «من معتقدم که فیسبوک نباید داور حقیقت باشد، یا یک نگهبان یا ناظر برای صحت یا عاری بودن آنچه مردم در اینترنت می‌گویند، باشد.

او همچنین گفت: «شرکت‌های خصوصی به ویژه منبرهای رسانه‌ای وسایت‌های ارتباطی، نباید وظیفه کنترل اظهارات یا توییت‌های کاربران را ایفا کنند».

نظارت بر رسانه‌ها «راه حل» نیست

زاکربرگ با اشاره به تهدیدات ترامپ اظهار داشت: «سانسور یا نظارت بر یک منبر رسانه‌ای پاسخ صحیح دولت نخواهد بود».

مدیر فیسبوک در ادامه در باره اقدام احتمالی ترامپ، گفت: «من ابتدا باید درک كنم كه آنها واقعاً چه كاری را انجام خواهند داد اما در عموما فكر می‌كنم كه اعمال سانسور از سوی دولت بر روی منبر رسانه‌ای به دلیل اینكه آن رسانه نگران سانسوری است که احتمالا دولت بر آن تحمیل كند، واكنش صحیحی نیست».

اظهارات مدیر فیسبوک یک روز پس از تهدیدات دونالد ترامپ مبنی بر ایجاد طرحی برای سازماندهی و نظارت بر شرکت‌های رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی بیان شده است.

تهدیدهای ترامپ یک روز پس از اینکه شبکه توئیتر برخی از توییت‌های او را در مستطیلی قرار داده و از کاربران خود خواست تا در باره معتبر بودن آنها تحقیق کنند،

یک روز پس از توئیتر اخطاراتی را به برخی از توییت های خود اضافه کرد و از هواداران خواست تا معتبر باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید