یک پهپاد حوثی در مسیر نجران رهگیری و سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز چهارشنبه 27 مه 2020 یک فروند پهپاد که از سوی حوثی‌ها به سمت مناطق مسکونی شهر نجران فرستاده شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف اعلام کرد نیروهای ائتلاف یک پهپاد متعلق به «تروریست‌های» حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند را در مسیر مناطق مسکونی شهر نجران سرنگون کردند.

مالکی گفت که پیکارجویان حوثی از طریق ارسال پهپادهای مسلح و هدف قراردادن مناطق مسکونی وتهدید جان صدها شهروند، به نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه ادامه می‌دهند.

او این اقدامات حوثی‌ها را «خصمانه و تروریستی» توصیف کرد و گفت این حملات نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه و عدم پذیرش صریح ابتکار آتش‌بس و کاهش تنش است که ائتلاف بین‌المللی از 9 آوریل 2020 آن را در پیش گرفت ولی هنوز پیکارجویان مسلح حوثی آن را نپذیرفته‌اند و تا کنون با استفاده از انواع تسلیحات سبک، سنگین و موشک‌های بالستیک 4455 بار این آتش‌بس را نقض کردند.

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد این ائتلاف به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و دفاعی لازم در مقابل «تروریست‌های حوثی» ادامه خواهد داد و با تمام توان تمامی اقدامات آنها را براساس قوانین بین‌المللی ناکام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید