روسیه اعزام نیروی نظامی به لیبی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جمهوری فدراتیو روسیه چهارشنبه 27 ماه مه 2020 اعزام نیروی نظامی به لیبی را تکذیب کرد.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه چهارشنبه اعلام کرد که روسیه نیروی نظامی به لیبی اعزام نکرده است و شورای فدرال روسیه هیچ‌گونه درخواستی برای موافقت با اعزام نیرو به این کشور دریافت نکرده است.

این خبرگزاری به نقل از ولادیمیر دزاباروف معاون اول رئیس کمیته امور خارجی در شورای فدرال روسیه که مجلس اعلی در پارلمان این کشور است، خبر تکذیب اعزام نیروی نظامی به لیبی را اعلام کرد.

فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا در بیانیه‌ای که بر وب‌سایت آن بر شبکه اینترنت و «توئیتر» منتشر شده، اعلام داشت که «ترجیحا جنگنده‌های روسیه حمایت هوایی قوی و آتش هجومی را فراهم می‌کنند».

ارتش آمریکا در ادامه گفت روسیه از ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر حمایت می‌کند که عملیات نظامی‌اش را سال گذشته برای بازپس‌گیری طرابلس پایتخت لیبی آغاز کرده است.

در این بیانیه ارتش آمریکا آمده است که جنگنده‌های روسیه از یک پایگاه هوایی در روسیه برخاسته و پس از مدتی توقف در سوریه به لیبی آمده‌اند.

این بیانیه از جف هاریجیان ژنرال در نیروی هوایی نقل کرد که هشدار داده به دست گرفتن کنترل پایگاههای نظامی در سواحل مدیترانیه‌ای لیبی از سوی روسیه، احتمالا باعث ایجاد نگرانی‌های بسیار حقیقی در میان کشورهای جنوب قاره اروپا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size