دانشمندان بریتانیایی تا تولید واکسن کرونا مصرف چه دارویی را توصیه می‌کنند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشمندان کشورهای پیشرفته در حال انجام آزمایشات علمی گسترده‌ای برای یافتن درمانی هستند که بتواند به عنوان واکسنی برای ویروس کرونا معرفی شود.

تلاش برای تولید واکسن برای کرونا در همه کشورهای مترقی به ضرورتی مهم تبدیل شده است اما تا زمانی که این دارو در دسترس نباشد، محققان پزشکی، ترکیبی از داروهای درمانی را برای جلوگیری از عوارض احتمالی کرونا توصیه می‌کنند.

در حالی همه انسان‌ها در سراسر جهان همچنان برای تولید واکسن بیماری کرونا منتظره‌اند و مسئله تولید واکسن به شدیدترین مسابقه‌ای در عرصه علوم پزشکی تبدیل شده است، برخی از دانشمندان ترجیح دادند که در شرایط کنونی در جستجوی راه حلی سریعتر باشند.

دانشمندان می‌گویند این راه‌حل‌ می‌تواند از میان داروهای موجود یا مخلوط کردن چند نوع از آنها فراهم شود.

در بریتانیا تلاش برای تولید داروی Covid-19 از طریق مخلوط کردن 3 داروی مختلف ادامه دارد. دانشمندان این کشور برای رسیدن به نتایجی مطلوب در این زمینه تاکنون 8 کار آزمایی بالینی انجام دادند که هم‌اکنون روی نتایج مثبت آن حساب می‌کنند. در این کشور تاکنون بیش از بیش از 10 هزار داوطلب برای انجام آزمایش‌ بالینی برای دستیابی به درمان کرونا اعلام آمادکی کردند.

دانشمندان بریتانیایی تاکنون مخلوطی از سه دارو برای بهبودی بیماران کرونایی آزمایش کردند این سه دارو هر کدام وظیفه را برای مبارزه با پیامدهای کرونا در بدن ایفا می‌کند.

همزمان با انتشار خبرهایی امیدوار کننده در مورد احتمال رسیدن به واکسن Corona تا پایان سال جاری، جستجوی داروهای مفید برای وضعیت کنونی شاید برای مقابله با بیماری موثر‌ و مفید باشد.

مخلوط دارویی که دانشمندان بریتانیایی آن را تجویز کردند بر اساس یک نسخه منطقی طبق تجاربی که از بیماران کرونا کسب کردند از این قرار است:

الف: داروی ضد ویروس

ب: داروی تقویت کننده سیستم ایمنی

ج: داروی ضد عفونت و التهاب

دانشمندان می‌گویند البته باید در نظر داشت که هدف از این نسخه دارویی به خصوص در رابطه با تقویت سیستم دفاعی، آنچه به عنوان «طوفان ایمنی» شناخته می‌شود، نیست. چون یک پاسخ حاد سیستم ایمنی می‌تواند بیمار را قبل از خود ویروس بکشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید