ترامپ توئیتر را به دخالت در انتخابات 2020 متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه، 26 مه توئیتر را به «دخالت» در انتخابات اين كشور و ضربه زدن به آزادی بیان متهم کرد.

این واکنش ترامپ در پی اقدام بی‌سابقه شبکه توئیتر در وصف دو توئیت او به عنوان توئیت‌های گمراه کننده، صورت گرفت.

ترامپ در توئیتی در پلاتفرم محبوب خود نوشت: «توئیتر مبادرت به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 می‌کند».

او افزود: «توئیتر آزادی بیان را بکلی از میان می‌برد و من به عنوان رئیس جمهوری، هرگز به آنها اجازه نمی‌دهم که چنین کاری کنند».

انتقاد شدید ترامپ از توئیتر در پی اقدام این پلاتفرم به اضافه کردن عبارت «حقایق را دریابید»در زیر دو توئیت ترامپ صورت گرفت که اقدامی بی‌سابقه علیه او بشمار آمده و نشان می‌دهد که توئیتر در صدد هشدار دهی به کاربران خود درخصوص احتمال اقدام رئیس جمهوری آمریکا به گمراه سازی آنها از این طریق است که تاکید کرده، روند رای دهی از طریق پیام رسان، قطعا با «تقلب» همراه خواهد بود.

سخنگوی توئیتر در مقام توجیه این اقدام در هشدار دهی نسبت دو توئیت ترامپ عنوان کرد، «این دو توئیت در بردارنده اطلاعاتی در مورد روند رای دهی است که چه بسا گمراه کننده بوده و لذا اقدام به علامت گذاری شدند تا فضای لازم برای کارت‌های رای دهی از طریق پیام رسان، فراهم شود و این تصمیم در راستای هماهنگی با روشی است که ما پیشتر در اوایل همین ماه اتخاذ کردیم».

توئیتر دو هفته پیش بر أصول خود برای مقابله با اطلاعات نادرست پیرامون پاندمیک کووید 19 از طریق گسترش أنواع پیام رسانی‌ها تاکید کرد که می‌توان آن را با عباراتی معین کرد که به مردم در خصوص محتوای توئیت و «گمراه کننده بودن» یا «مجادله آمیز بودن» اطلاعات آن، هشدار می‌دهد.

این نخستین بار است که توئیتر اقدام به پیاده کردن این أصول در مورد توئیت‌های ترامپ کرده است.

حقایق را دریابید

ترامپ سه شنبه 26 مه در توئیتی نوشت: «هیچ راهی برای این که کارت‌های رای دهی از طریق پیام رسان، در بردارنده چیزی غیر از یک تقلب اساسی باشد، وجود ندارد».

ترامپ در توئیت دوم خود گفت: «فرماندار ایالت کالیفورنیا کارت‌های رای دهی را برای میلیون‌ها نفر ارسال کرده که مقیم این ایالت هستند. این افراد، صرف نظر از هویت آنها و این که چگونه به کالیفورنیا رسیده‌اند، این کارت‌ها را دریافت خواهند کرد و کارمندان سپس به این مردم و کسانی که تا پیش از این حتی در فکر رای دادن نبودند، خواهند گفت که چگونه و به چه کسی رای دهند. بدین ترتیب است که این انتخابات متقلبانه خواهد بود».

کاربران توئیتر در زیر این دو توئیت به این جمله بر می‌خورند که « حقایق در خصوص روند رای دهی از طریق پیام رسان را بدانید». کافی است با کلیک این جمله، به خلاصه‌ای از حقایق و نوشتارهای انتشار یافته در روزنامه های آمریکا در این خصوص رسید ( به عنوان مثال این واقعیت که کارت های رای دهی در کالیفورنیا فقط برای رای دهندگان ثبت شده و نه تمامی ساکنان این ایالت، ارسال می‌شود)

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید