اعلام حمایت روسیه از آتش‌بس فوری و ازسرگیری مذاکرات سیاسی در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سه‌شنبه 26 ماه مه 2020 تاکید کرد کشورش از آتش‌بس فوری و ازسرگیری مذاکرات سیاسی در لیبی که منجر به تشکیل قوای حاکمه متحد منجر شود حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها وزارت خارجه روسیه اعلام کرد سرگئي لاوروف طی بررسی تحولات اوضاع در گفتگویی تلفنی با عقیله صالح رئیس شورای نمایندگان لیبی افزود که راه حل نظامی در لبیبی به نتیجه نخواهد رسید.

از سویی دیگر ارتش آمریکا اعلام کرد که روسیه هواپیماهای جنگنده‌ای را برای حمایت از ارتش ملی لیبی در لیبی مستقر کرده است.

فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا در بیانیه‌ای که بر وب‌سایت آن بر شبکه اینترنت و «توئیتر» منتشر کرده، اعلام داشت که «ترجیحا جنگنده‌های روسیه حمایت هوایی قوی و آتش هجومی را فراهم می‌کنند».

روسیه از ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر حمایت می‌کند که عملیات نظامی‌اش را سال گذشته برای بازپس‌گیری طرابلس پایتخت لیبی آغاز کرده است.

در این بیانیه آمده است که جنگنده‌های روسیه از یک پایگاه نظامی در روسیه برخاسته و پس از مدتی توقف در سوریه به لیبی آمده‌اند.

این بیانیه از جف هاریجیان ژنرال در نیروی هوایی نقل کرد که هشدار داده به دست گرفتن کنترل پایگاههای نظامی در سواحل مدیترانیه‌ای لیبی از سوی روسیه، احتمالا باعث ایجاد نگرانی‌های بسیار حقیقی در میان کشورهای جنوب قاره اروپا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size