532 جان باخته جدید در آمریکا و 7 مورد تازه ابتلاء در چین که همه مسافر هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس سرشماری دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا صبح سه‌شنبه 26 مه، 532 جان‌باخته جدید ظرف 24 ساعت گذشته را ثبت کرد که بدین ترتیب مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا در این کشور به 98 هزار و 218 مورد رسید.

این در حالی است که چین کانون اصلی و خواستگاه اولیه این ویروس 7 مورد جدید ابتلاء به کرونا را در سرزمین اصلی خود ثبت کرده است.

بر اساس داده‌های انتشار یافته از سوی این دانشگاه که مرجع اصلی پیگیری شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در آمریکا است، مجموع موارد ابتلاء به کووید 19 در آمریکا به یک میلیون و 662 هزار و 375 مورد رسیده است.

شمار جان‌باختگان ثبت شده در آمریکا در روز سه شنبه 26 مه، پائین ترین آمار در چند روز اخیر است با این حال میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، بسیار بیشتر از سایر کشورهای بشدت آسیب دیده از این پاندمیک است.

روز دوشنبه 25 مه، 638 نفر آمریکا در اثر کووید 19، ظرف 24 ساعت جان باختند.شایان ذکر است که قربانیان کووید 19 در آمریکا، میانگینی بالاتراز 2500 جان باخته در روز را در فاصله آغاز آوریل تا آغاز مه ثبت کرده است.

برغم این واقعیت که مجموع جان باختگان ناشی از کرونا در آمریکا در یک قدمی رسیدن به مرز 100 هزار نفر است ، 50 ایالت این کشور، روند برداشتن تدابیر قرنطینه به شکل پلکانی و متفاوت در هر ایالت در مقایسه با دیگر ایالت ها را آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که به گفته کمیته بهداشت چین، این کشور، 7 مورد جدید ابتلاء به کرونا را تا پایان روز دو شنبه 25 مه در برابر 11 مورد در روز پیش از آن در سرزمین اصلی خود، ثبت کرده است.

در بیانیه این کمیته آمده است که کلیه موارد تازه ابتلاء، از خارج کشور وارد شده و از مسافرانی هستند که با هواپیما وارد کشور شدند. همچنین 29 مورد نیز شناسایی شدند که هیچ گونه علائم ابتلاء را نشان ندادند؛ در حالی که روز پیش از آن، شمار این موارد فاقد علائم، 40 مورد بود.

مجموع موارد ابتلاء به کووید 19 در سرزمین اصلی چین تا این لحظه، 82992 مورد است و شمار جان باختگان، هیچ تغییری نکرده و همچنان 4634 مورد باقی مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید