پیشروی ارتش ملی لیبی به سوی پایتخت طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر شامگاه دوشنبه 25 ماه مه 2020 در مساحت‌های گسترده‌ای از منطقه الهیره در جنوب طرابلس پایتخت در نزدیکی غریان پیشروی‌هایی انجام داده است.

به گزارش خبرنگار «العربیه» و «الحدث» این در حالی است که ارتش ملی لیبی هجوم گسترده‌ای را بر مواضع نیروهای دولت الوفاق به فرماندهی فایز السراج در جنوب طرابلس پایتخت آغاز کرده و در این راستا اعلام کرد که یک پهپاد ترکیه را در همان منطقه نبرد سرنگون کرده است.

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی ضمن اشاره به اینکه نیروهای الوفاق هیچ‌گونه پیشروی‌هایی در جبهه‌های نبرد ترهونه انجام نداده‌اند، تاکید کرد که شبه‌نظامی الوفاق مورد حمایت ترکیه قادر به مقاومت در برابر حملات ارتش ملی لیبی نخواهند بود.

عنصر داعشی اعزامی از ترکیه به لیبی

المسماری شامگاه یکشنبه اعلام کرده بود که «نیروهای ارتش ملی لیبی یکی از عناصر خطرناک داعشی به نام محمد الرویضانی ملقب به ابوبکر الرویضانی» که تحت حمایت ترکیه از سوریه به لیبی انتقال داده شده بود را بازداشت کردند.

سخنگوی ارتش ملی لیبی با تاکید این که « داعشی سوری ابو بکر الرویضانی هنگام بازداشت در کنار نیروهای تشکیلات الوفاق می‌جنگید»، افزود که «اطلاعات ترکیه الرویضانی را به عنوان مسئول سپاه شام به لیبی انتقال داده است».

المسماری همچنین با تاکید بر این که روزهای آینده شاهد تحولات غافلگیرکننده بزرگی خواهد تشدید کرد که تمامی عملیات‌های پیشین هنوز پایان نپذیرفته است.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین توضیح داد که « در مرحله پیش‌رو تمامی مواضع تروریست‌ها نابود و خواب‌های اردوغان در اطراف طرابلس نقش بر آب خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید