شمار مبتلایان به بیماری کرونا در جهان به بیش از 5.5 میلیون نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

بر اساس سرشماری اعلام شده از سوی فرانس پرس، به نقل از منابع رسمی، شمار موارد قطعی مبتلایان به بیماری کرونا در جهان تا ساعت 7:40 دقیقه به وقت گرینویچ روز سه شنبه 26مه به بیش از 5.5 میلیون نفر رسید. از این تعداد و سوم در اروپا و آمریکا هستند.

طبق این گزارش تاکنون دست‌کم 5،505،307 مورد ابتلاء به کرونا ثبت شده است که 346،188 مورد از آنها جان باخته‌اند و اروپا با 2،047،401 مورد ابتلاء و 172824 جان باخته و آمریکا با 1،662،768 مورد ابتلاء و 98223 جان‌باخته، بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند.

این گزارش تاکید کرده که شمار موارد قطعی ابتلاء به کووید 19 ظرف یک ماه دو برابر شده است به طوری که در 11 روز گذشته بیش از یک میلیون مورد جدید ابتلاء به کرونا ثبت شده است.

این در حالی است که شمار واقعی موارد ابتلاء بیشتر از این ارقام است زیرا بسیاری از کشورها، تست‌های تشخیص کرونا را جز در مواردی که بیمار نیازمند بستری شدن در بیمارستان باشد، انجام نمی‌دهند.

روزنامه آلمانی «بیلد» به نقل از پیش‌نویس یک سند که باید مورد موافقت دولت فدرال آلمان قرار بگیرد، آورده است که این کشور در صدد تمدید عمل به فاصله گذاری اجتماعی تا 29 ژوئن آینده است.
به نوشته این روزنامه، تجمع در اماکن عمومی نباید بیشتر از حداکثر 10 نفر یا اعضای دو خانواده باشد اما محدودیت در مورد شمار افرادی که به دید و بازدید هم می‌روند، وجود نخواهد داشت؛ به این شراط که فاصله لازم میان یک دیگر را رعایت کرده و حریان هوای تازه در مکان ملاقات، وجود داشته باشد.

این در حالی است که بر أساس داده های سه شنبه 26 مه انستیتو بیماری های عفونی رابرت کخ، شمار موارد قطعی ابتلاء به کووید 19 در آلمان با افزایش 432 مورد جدید به 179002 مورد رسیده و تعداد جان باختگان ثبت شده، با 45 مورد افزایش، به 3302 تن رسید.

مجله « فوکوس » به نقل از خبرگزاری آلمان آورده است که دولت این کشور در نظر دارد، در صورت مساعد بودن شرایط مربوط به وضعیت ناشی از کرونا، ممنوعیت سفرهای گردشگری به 31 کشور اروپایی را از 15 ژوئن آینده لغو کند.

این خبرگزاری تاکید دارد، بر أساس بخشنامه مربوط به گردشگری و در صورت موافقت دولت آلمان با آن در روز چهارشنبه 27 مه، دولت اجازه سفر به 26 کشور اتحادیه اروپا و بریتانیا و همچنین 4 کشور غیر عضو این اتحادیه در بیرون از منطقه شنگن را خواهد داد که عبارتند از ایسلند، لیختنشتاین، نروژ و سوئیس.

از سوی دیگر نخست وزیر کشور کوچک لوکزامبورگ اعلام کرد که این کشور از روز چهارشنبه27 مه، از شدت محدودیت های اعمال شده از دو ماه پیش برای کنترل کرونا، خواهد کاست و به کافی شاپ ها و رستوران ها اجازه بازگشایی خواهد داد و برپایی مراسم دینی و مدنی نیز در چهارچوب رعایت کامل پروتکل ها، بلا مانع خواهد بود.

دوک نشین لوکزامبورگ کشوری است که میان آلمان، فرانسه و بلژیک واقع شده و جمعیتی بالغ بر 620 هزار نفر دارد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور تا امروز، کمتر از 4 هزار مورد است که از این تعداد، 110 مورد جان باخته و تنها 4 مورد از مبتلایان در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

مسئولان لوکزامبورگ دستور بسته شدن مراکز تجاری این کشور را از 18 مارس گذشته در راستای مقابله با شیوع کرونا صادر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید