شمار روزانه فوتی‌های کرونا در برزیل از آمریکا فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت برزیل سه‌شنبه 26 ماه مه 2020 اعلام کرد که تعداد روزانه فوتی‌های کرونا در این کشور برای اولین بار طی 24 ساعت اخیر از شمار آن در ایالات متحده آمریکا فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها برزیل طی 24 ساعت اخیر با 807 فوتی از آمریکا با 620 فوتی پیشی گرفته است.

برزیل اکنون از نظر سرعت انتشار ویروس کرونا با 347,898 مورد مبتلا پس از ایالات متحده آمریکا با یک میلیون و 637 مورد مبتلا به ویروس کرونا در ردیف دوم قرار گرفته است. در آمریکا اما تعداد کل فوتی‌ها 97,971 تن در حالی که در برزیل شمار فوتی‌ها به 23,473 تن رسیده است.

این در حالی است که ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل پیش‌تر یکشنبه برای سومین بار کرونا را به مسخره گرفته و در مقابل کاخ ریاست جمهوری Planalto در برازیلیا پایتخت با برداشتن ماسک در میان طرفدارانش حاضر شده گفت؛ کرونا، آنفلوانزایی بیش نیست.

هیدروکسی کلروکین درمانی کووید-19

از سویی وزارت بهداشت برزیل دوشنبه اعلام کرد که همچنان به توصیه‌هایش برای کاربرد داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کووید -19 ادامه می‌دهد و این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت اخیرا توصیه کرده، در راستای تدابیر پیشگیرانه، آزمایش‌های بالینی این دارو به طور «موقت» تعلیق شود.

وزارت بهداشت برزیل تحت فشارهای رئیس جمهوری این کشور در بیانیه‌ای بر استفاده گسترده از داروهای «کلروکین» و «هیدروکسی کلروکین» حتی در میان حالت‌های غیر وخیم مبتلا به ویروس کرونا تاکید کرده، در حالی که هنوز دلایل قاطعی مبنی بر تاثیرگذاری این دو دارو وجود ندارد.
این اقدام وزارت بهداشت برزیل اما با انتقادهای شدیدی از سوی جامعه علمی در برزیل که اکنون عنولن آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا در آمریکای لاتین را گرفته، مواجه شد.

این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت دوشنبه اعلام کرد که به طور«موقت» در راستای اقداماتی پیشگیرانه انجام آزمایش‌های بالینی داروی هیدروکسی کلروکین را که با شرکایش در دیگر کشورها آغاز شده، تعلیق کرده است.

تیدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تصمیم به تعلیق استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین پس از آن اتخاذ شد که گزارشی در هفته‌نامه پزشکی «لنست» کاربرد کلروکین یا مشتقات آن همانند هیدروکسی کلروکین برای مقابله با کووید - 19را غیر فعال و احتمالا مضر دانسته است.

سازمان جهانی بهداشت بیش از دو ماه قبل آزمایش‌های بالینی را به ویژه درباره داروی هیدروکسی کلروکین و به منظور دست یافتن به درمانی برای کووید - 19 آغاز کرده بود.

با استناد به آمارهای رسمی کشور 210 میلیونی برزیل اکنون با 363,211 مورد مبتلای به ویروس کرونا و 22,666 فوتی عنوان بیشترین کشور آسیب دیده از کرونا در آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده و در جهان پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید