گسترش شیوع کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز 11 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 25 مه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 591 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به یازده هزار و 173 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در افغانستان به 219 نفر و بهبودیافتگان به 1097 نفر رسیده است.

به گفته این وزارت، شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال افزایش است و مردم باید به توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی توجه جدی نمایند.

وزارت صحت عامه افغانستان یادآوری کرده که در حال حاضر ویروس کرونا در تمام ولایت‌های افغانستان شیوع پیدا کرده و شهر کابل بیشترین افراد آلوده به کرونا را دارند و قرار است سه مرکز دیگر برای تداوی و نگهداری بیماران کرونا در شهر کابل ایجاد شود.

گفتنی است که با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان کمک‌های صحی (بهداشتی) کشور امارات متحده عربی به کابل رسید.
وزارت امور خارجه افغانستان به تاریخ 22 مه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بسته دوم کمک‌های بشردوستانه دولت امارت متحده عربی به افغانستان که شامل 7 تٌن تجهیزات و وسایل طبی می‌باشند، به کابل رسید.

در این اعلامیه ذکر شده بود، در هواپیمای حامل این کمک‌ها به تعداد 150 شهروند افغان که توانایی خرید بلیط را نداشتند به صورت رایگان از کشور امارات متحده عربی به افغانستان انتقال یافتند.

در این اعلامیه آمده بود: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر حمایت‌های بی‌شائبه، دوامدار و موثر آن کشور از مردم و دولت افغانستان در بخش‌های مختلف به ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه دراین شرایط دشوار شیوع کرونا ابراز سپاس نموده و خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور می‌باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید