هشدار مجلس ایران درباره بازار بورس: آینده مطلوبی ندارد، احتمال «خُسران» وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ایران با تاکید بر اینکه وضعیت آینده بازار بورس ایران مطلوب نیست، از مردم این کشور خواست با آگاهی کامل وارد بورس شوند تا دچار خسران و زیان نشوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم داوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ایران فاش کرد که « به تازگی جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به کمیسیون اصل 90، نسبت به آینده بازار بورس هشدار داده‌اند ... و خواستار توجه جدی مجلس و کمیسیون اصل 90 به وضعیت بازار بورس شده است.

محمدی با اشاره تلویحی به احتمال خسران مردم و سهامداران خُرد در بازار بورس، از آنها خواست تا با آگاهی کامل وارد این بازار شوند تا در آینده دچار خُسران نشوند.

این نماینده مجلس افزود که نمایندگان مجلس همچنین در این نامه خواستار این شده‌اند که آینده بازار بورس به نحوی مدیریت شود تا در آینده دچار نگرانی برای سهامداران و مردم نشود.

همزمان علی حیدری کارشناس بازار سرمایه از آمارسازی دولت ایران برای توجیه ضعف اقتصادی خبر داد و گفت: «در سال جاری دولت با توجه به مشکلاتی که در بودجه عمرانی و نیز مسائل سیاسی و اقتصادی پیش رو دارد به احتمال بسیار زیاد از رویکرد اقتصادی قابل قبولی برخوردار نخواهد بود به همین خاطر توجه این دولت بیشتر به ساختن آمار، ارقام و داده‌ها در بازار سرمایه است از اینرو ورود شرکت‌های دولتی، شبه دولتی، خصولتی در این بازار سبب می‌شود که چهره این دولت به نوعی اقتصادی نشان داده شود و توجیه مناسبی برای ضعف اقتصادی دولت باشد.»

سید حمید میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه هم در گفتگو با خبرگزاری ایلنا با تاکید بر اینکه «این بازار برای افرادی که مبتدی‌ هستند، قابل اطمینان نیست و نباید به صورت مستقیم وارد بازار شوند»، هشدار داد: «در حال حاضر که به لحاظ اقتصادی، سیاسی و همچنین اعمال رفتار هیجان‌زده از سوی مردم بازار سرمایه با ریسک‌هایی مواجه شده که شاید شاهد دوره رکود شویم و به طور قطع در این شرایط مبتدی‌ها متضرر می‌شوند و ضررشان هم به زودی جبران نخواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید