رئیس جمهوری افغانستان فرمان آزادی دو هزار زندانی طالب را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام آتش‌بس طالبان با حکومت افغانستان در سه روز عید، رئیس جمهوری محمد اشرف غنی فرمان رهایی دو هزار زندانی طالبان را صادر کرد.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی به هدف ابراز «حسن‌نیت در مقابل اعلان آتش‌بس از سوی طالبان در ایام عید» دستور داد تا روند رهایی دو هزار زندانی طالب آغاز شود.

در همین حال، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی از اعلام رهایی دو هزار زندانی طالبان از جانب حکومت افغانستان استقبال کرده و نوشت، گروه طالبان نیز برای رهایی زندانیان متعهد است.

از سوی دیگر، گروه طالبان شامگاه شنبه 23 مه از افرادش خواست در سه روز عید آتش‌بس است علیه حکومت افغانستان حملاتی را انجام ندهند.

طالبان در اعلامیه‌ای از افرادش خواست در سه روز عید از حالت تعرضی به حالت دفاعی قرار گیرند در مناطق تحت کنترل دولت افغانستان نروند.

در همین حال، حکومت افغانستان نیز از این اقدام گروه طالبان استقبال کرده و اعلام آتش‌بس کرده است. محمداشرف غنی رییس جمهوری افغانستان شنبه 23 مه در یک پیام کوتاه نوشت: «من به‌ حیث سرقوماندان اعلای قوای مسلح به نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت می‌دهم که در سه روز عید آتش‌بس کنند و تنها هنگام حملۀ طالبان، عمل متقابل انجام دهند».

گفتنی است که آمریکا، ناتو، سازمان ملل متحد و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از اعلام آتش‌بس میان حکومت افغانستان و طالبان در ایام عید استقبال کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید