ژنرال حفتر با حمله به اردوغان حکومت الوفاق را به فروختن لیبی به استعمارگر متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی شامگاه شنبه 23 ماه مه با حمله‌ای شدید اللحن به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به دلیل حمایتش از گروه‌های اسلامگرای مسلح در طرابلس، دولت الوفاق به رهبری فایز السراج را به خیانت، مزدوری و فروختن لیبی به استعمارگر جدید ترکیه متهم کرد.

ژنرال خلیفه حفتر در یک پیام رادیویی که در سایت فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی پخش شد، تأکید کرد که این جنگ تا شکست کامل «استعمارگر» و تحقیر آن ادامه خواهد یافت ترکیه می‌خواهد امپراطوری واپسگر و عقب مانده عثمانی را بار دیگر به لیبی باز
گرداند.

ژنرال حفتر همچنین ضمن تبریک عید سعید فطر به سربازان لیبی شجاعت آنها را ستایش کرد و گفت: «هر ترک یا هر مزدور دیگری که توسط احمق ترکیه (اردغان) و خائن دیگری (فایز السراج)به لیبی اعزام شود، مورد هدف مشروع آتش توپخانه ما قرار خواهد گرفت».

ژنرال حفتر گفت: «به افسران و سربازان شریف ما در همه محورهای مقابله با استعمار ترکیه، عید فطر را تبریک می‌گویم شما که جلال و عظمت کشورمان را می‌سازید با این استعمار نفرت انگیزی که چشم طمع به خیرات کشورمان دوخته است مقابله می‌کنید، عید را تبریک می‌گویم و در حالی که شما جانانه در برابر استعمارگر جدید می‌جنگید عده‌ای از خائنان بی‍شرف و فاقد عزت و کرامت برای او سجده می‌کنند».

او ادامه داد: «افسران و سربازان شریف لیبی شما در جنگی مقدس هستید که همه جبهه‌ها بر روی شما باز است، جنگی جامع که در آن جز پیروزی ما چیزی دیگری در آن نخواهد بود. همانطور که در جنگ‌های گذشته علیه تروریسم پیروز شدیم ما به نبرد علیه استعمارگران تا تحقیر، شکست و طرد کامل آنها ادامه خواهیم داد».

حفتر خاطرنشان كرد: «هر «ترک گمراه شده‌ای» و هر «مزدوری که احمق تركيه» او را برای تجاوزگری به سرزمینمان فرستاده و هر خائنی كه كشور را به استعمارگر فروخته و در كنار دشمن ایستاده است مورد هدف مشروع آتش توپ‌خانه قرار می‌گیرد به آنها رحم نکیند ملت لیبی پشتیبان شماست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید