خالد بن سلمان: در کنار عراق می‌ایستیم و در مسیر توسعه و صلح از آن حمایت مى‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی بازگشایی سفارت پادشاهی سعودی در بغداد، شاهزاده خالد بن سلمان، شامگاه شنبه 23 ماه مه گفت، در کنار عراق می‌ایستیم تا از این کشور در راه توسعه و برقراری استقرار و صلح حمایت کنیم.

معاون وزیر دفاع سعودی گفت: «امیدواریم، عراق به یکی از ستون‌های قوی و درحال رشد ملت عرب برگردد و مردم آن فضایی از آرامش، سعادت و صلح که برازنده آن هستند، زندگی کنند».

Advertisement

شاهزاده خالد بن سلمان در توییتی نوشت: «پادشاهی سعودی در کنار عراق ایستاده است تا از آن کشور در مسیر پیشرفت، برقراری صلح و برادری با همسایگان عرب‌ خود که منافعش و ملت عزیز عراق در آن نهفته است، حمایت کند».

در همین حال علی علاوی، معاون نخست وزیری عراق روز شنبه از تصمیم سعودی مبنی بر بازگشت سفیر پادشاهی سعودی به بغداد و آغاز فعالیت‌های تجاری میان دو کشور استقبال و از آن قدردانی کرد.

علاوی روز جمعه با تعدادی از وزیران سعودی درمورد چندین موضوع مشترک در زمینه‌های نفت ، اقتصاد و دیگر روابط میان دو کشور گفت‌وگو کرد

در همین حال منابع مطلع العربیه در بغداد اعلام کردند هیئت‌های سعودی و عراق در بغداد قراردهایی برای آغاز فعالیت‌های تجاری و اقتصادی میان دو کشور را امضا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم