پیشنهاد یک بازرگان فرانسوی برای فروش تابلوی مونالیزا به 45 میلیارد دلار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از بازرگانان فرانسوی از دولت کشورش خواست، تابلوی مشهور مونالیزا را در ازای میلیاردها دلار بفروشد تا بتواند با این پول، بخش‌های فرهنگی فرانسه را از پیامدهای بحران کرونا، نجات دهد.

به گزارش شبکه بریتانیایی «اسکای نیوز»، استیفانی دیسنگیویش، بنیانگذار و مدیر اجرائی شرکت فناوری « فایبر نوفل»تاکید دارد که دولت فرانسه می بایست این تابلوی نفیس را به 45 میلیارد دلار فروخته و سپس این مبلغ را صرف بخشی کند که بشدت از بحران کرونا دچار آسیب شده است.

این بازرگان فرانسوی در ادامه افزود که ایده فروش تابلوی مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی نقاش بزرگ ایتالیایی در قرن 16، ایده «جنون آمیزی» به نظر می‌رسد اما چه بسا راه خوبی برای نجات هنرمندان فرانسه باشد که در شرایط بسیار دشواری همزمان با پاندمیک کرونا بسر می برند که سایه سنگین خود را بر تمامی ابعاد زندگی گسترانیده است.

او در نوشتاری در مجله «اوسبک اند ریکا»، تاکید کرد که «این تابلوی قدیمی را بفروشید تا اثری جدید خلق کنید» که کنایه از فروش مونالیزا و صرف این پول در کمک به هنرمندان فرانسه است.

دیسنگیویش درادامه نوشته است: «این موضوع، دلیل قاطعی بر این است که مردم ما به آینده هنرمندان خود باورمند هستند...البته ممکن است که این موضوع قدری عجیب، غیر منطقی و مسخره به نظر برسد اما اگر بواقع تابلوی مونالیزا بفروشیم چه خواهد شد؟

به نظر دیسنگیویش، پول حاصل از فروش این تابلو را می‌توان برای نجات کودکان از پرتگاه بحران کرونا صرف کرد که هیچ کس نمی‌داند دقیقا چه زمانی به پایان خواهد رسید.

او در بخش دیگری از نوشتار خود آورد: «من به عنوان پیشگام در امر بازرگانی و مالیات دهنده ... خوب می‌دانم که این مبالغ میلیاردی را نمی‌توان خلق‌الساعه به وجود آورد اما فروش دارایی‌های گران‌بهای خود، به سادگی نقدینگی لازم را فراهم خواهد آورد که می‌توان به مدد آن، به اقشار زیان‌دیده در بخش‌های گوناگون، ز جمله بخش فرهنگی، کمک کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید