مورینیو 10 سال پیش چه چیزی در گوش گواردیولا گفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در بازی برگشت دور نیمه‌نهایی جام قهرمانان اروپا 2009-2010 که در ورزشگاه نیوکمپ بارسلون برگزار شد، دو تیم اینترمیلان و بارسلونا در مقابل هم قرار گرفتند و در دقیقه 28 بازی خوزه مورینیو، مربی تیم ایتالیایی چیزی در گوش پپ گواردیولا مربی وقت بارسلونا گفت که یک دهه بعد خود آن را فاش کرد.

در بازی رفت که در شهر میلان برگزار شده بود، اینتر توانسته بود با نتیجه 3 بر 1 بازی را ببرد. در بازی برگشت یک بازیکن بارسا به نام سرخیو بوسکتس توانست خود را به زمین انداخته و فران بی بلیکر داور بلژیکی بازی را گول بزند و امر اخراج تیاگو موتا، بازیکن برزیلی اینترمیلان را در پی داشت.

پس از اخراج موتا، گواردیولا زلاتان ابراهیموویچ را فرا خواند تا نکاتی را به او گوشزد کند. در همین لحظات خوزه مورینیو به آنها نزدیک شده و کلماتی را در گوش سرمربی بارسلونا نجوا کرد تا تصویری کاملا عجیب از این لحظه ثبت و در یادها ماندگار شود.

یک دهه بعد مورینیو در مصاحبه با روزنامه «لاگازتا دیلو سپورت» ایتالیا آنچه در گوش گواردیولا گفته بود را فاش کرد. خوزه مورینیو گفت: «زمانی که بوسکتس به زمین افتاد، من دقیقا بین نیمکت ذخیره‌ها و محل اخراج موتا ایستاده بودم و به چشم خود دیدم نیمکت‌نشینان بارسا به نحوی خوشحالی کردند، گویی که بازی را برده‌اند.»

مورینیو که در دنیای فوتبال به نام «آقای خاص» شناخته می‌شود، در ادامه افزود: «در آن زمان گواردیولا ابراهیموویچ را فرا خوانده و نکاتی درباره بازی با یک یار اضافه را به او گوشزد کرد. من به سمت گواردیولا رفتم و به او گفتم خوشحالی نکنید، بازی هنوز تمام نشده.»

جرارد پیکه توانست در دقیقه 84 تک گل این بازی را به ثمر برساند تا بارسلونا با نتیجه یک بر صفر برنده شود، اما با احتساب نتایج رفت و برگشت این اینترمیلان بود که با نتیجه 3 بر 2 برنده شده و راهی فینال شد و با پیروزی در فینال توانست قهرمان آن فصل جام قهرمانان اروپا شود.

مورینیو درباره آن بازی گفت: «روی سکو وقت داری شرایط دراماتیک را تجربه کنی و یا برای پیروزی تیم مورد علاقه‌ات دعا کنی، اما در زمین بازی باید دنبال راه‌حل بگردی. آن بازی شیرین‌ترین شکست دوران فوتبالی من بود. ما یک بر صفر نباختیم، بلکه در شرایطی حماسی سه بر دو برنده شدیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید