ترامپ: در صورت بروز موج دوم کرونا کشور را نخواهیم بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پنج‌شنبه 21 مه تاکید کرد، در صورت بروز موج دوم کرونا، اقدام به بستن کشور نخواهد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان بازدید از کارخانه فورد در یبسیلانتی در ایالت میشیگان در پاسخ به سوالی در مورد نگرانی‌اش از بروز موج دوم کرونا، خطاب به خبرنگاران گفت: «مردم می‌گویند چنین احتمالی بسیار روشن است اما ما آتش را فرو خواهیم نشاند و کشور را به حالت تعطلیل در نخواهیم آورد».

او با ابراز اطمینان نسبت به توان کشور در مهار شیوع کرونا در آینده گفت که اگر موج دوم بسیار آتشینی هم درکار باشد، «ما برای خاموش کردن آن اقدام می‌کنیم اما کشور را نخواهیم بست».

تمامی 50 ایالت آمریکا، برنامه‌های خود برای کاستن از محدودیت‌ها به هدف مهار شیوع ویروس کرونا را اعلام کرده و فعالیت‌های اقتصادی خود را با سرعت‌های متفاوتی از سر گرفتند تا آمریکایی‌ها بتوانند بلافاصله به زندگی طبیعی خود بازگردند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، ایالت تگزاس و کارولینای شمالی همزمان با بازگشائی مراکز اقتصادی خود، افزایش موارد ابتلاء به کووید 19 را نیز اعلام کردند.

شایان ذکر است که بنا بر سرشماری به عمل آمده از سوی مراکز آمریکا برای مبارزه با بیماری‌ها و پیشگیری از آن‌ها در روز پنج‌شنبه 22 مه، 1397 مورد تازه ابتلاء به کرونا، ثبت شده است.

این در حالی است که ترامپ در صدد دادن دستور نیمه افراشته کردن پرچم آمریکا به عنوان یادمان و بزرگداشت قربانیان این ویروس مرگبار است که شمار آنها از 93 هزار جان باخته، فراتر رفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید