وزیر مصری: شمار مبتلایان به 40 هزار مورد رسیده و سپس روندی نزولی خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دکتر عبدالخالق عبدالغفار وزیر آموزش عالی مصر، تاکید کرد، پیش‌بینی‌ها بیانگر این است که شمار موارد ابتلاء به کرونا در مصر به 40 هزار مورد خواهد رسید و سپس ثبت موارد جدید به سوی صفر میل کرده و پاندمیک کرونا در مصر، متوقف خواهد شد.

وزیر آموزش عالی مصر درجریان مراسم گشایش پروژه بشائرالخیر در حضور عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری، عنوان کرد که مصر در 28 مه آینده، 20 هزار مورد کرونایی را ثبت خواهد کرد. به پیش‌بینی او این تعداد، حداکثر تا 40 هزار مورد خواهد رسید و ممکن است تا 37 هزار مورد نیز برسد و سپس دیگر مورد تازه‌ای افزوده نخواهد شد.

به پیش‌بینی وی این احتمال در ماه ژوئن آینده می‌رود و پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال ثبت حداکثر موارد ابتلاء تا روز 16 ماه ژوئن آینده می‌‍‌‍باشد و نباید فراموش کرد که هیچ کشوری از جمله کشورهای بزرگ از شر این ویروس در امان نیستند.

عبدالغفار در ادامه تاکید کرد، پیش‌بینی‌ها و مطالعات انجام شده، حاکی از صفر شدن موارد جدید ابتلاء است و پژوهش‌ها در مورد میزان فاصله‌گذاری اجتماعی، از 2 متر تا 4 متر را مطرح کرده و اختلاف نظر در خصوص ماهیت ویروس کرونا و آزمایشگاهی بودن یا نبودن آن، وجود دارد.

وی احتمال داد که ماکزیمم شمار موارد ابتلاء در روز 28 مه آینده ثبت شده و سپس روند نزولی آغاز شده و تا روز 10 ژوئن آینده، ادامه یابد.

عبدالغفار افزود که 2 هزار بیمار از مجموع 14 هزار مبتلا به کرونا در داخل بیمارستان‌های قرنطینه بستری هستند که 250 تن از آنها دربخش‌های مراقبت‌های ویژه بوده و فقط 50 نفر از این عده، نیازمند دستگاه‌های کمک تنفسی هستند.

وزیر آموزش عالی مصر با تاکید بر این که بخشنامه‌های دولت مبنی بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و توقف پرواز‌های هوایی و دیگر امور، در کاستن از شمار موارد ابتلاء، تاثیر مثبت داشته، ابراز امیدواری کرد که شمار موارد ابتلاء در 10 روز نخست ماه ژوئن شروع به کاستن کند.

به گفته او یک الگوی فرضی برای سنجش موارد ابتلاء به کرونا در مصر بر این مبنا وجود دارد که 5 برابر شمار کنونی، به صورت تخمین اولیه در نظر گرفته شود. بر اساس این الگو، اگر 14 هزار مورد ابتلاء قطعی ثبت شده، موارد بعدی تا 71 هزار مورد خواهد رسید اما در عین حال باید در نظر داشت که شناسایی تمامی موارد ابتلاء به کرونا، امکان پذیر نیست.

از سوی دیگر السیسی رئیس‌جمهوری مصر نیز تاکید کرد، مردم مصر باید مطمئن باشند که دولت بشکلی علمی، بحران کرونا را مدریت کرده و توان‌مندی‌های کشور در راستای مقابله با بیماری‌های دیگر نیز به کار گرفته می‌شود.

رئیس‌جمهوری مصر در ادامه خاطرنشان کرد، بر اساس این میانگین‌ها و برغم روند صعودی آنها باید اذعان کرد که این آمار، کاملا عادی و طبیعی هستند و چه بسا اندکی کمتر یا بیشتر از روند معمول باشند.

وی افزود که این میانگین‌ها بستگی به نحوه رفتار و پای بندی مردم مصر در روستاها و شهرها و بازارها به پروتکل‌های بهداشتی دارد.

السیسی از مردم این کشور خواست تا ضمن پای‌بندی به پروتکل‌های بهداشتی و حفاظت از خود، ورزش کرده و از مواد غذایی استفاده کنند که ایمنی بدن را بالا می‌برد تا بتوان آمار موارد ابتلاء را در حدود طبیعی آن نگاه داشت.

السیسی از کادر پزشکی و کار آمدی و کفایت کاری آنها در مقابله با کرونا، تقدیر نمود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید