مخالفت دولت الوفاق با آتش‌بس و استحکامات ارتش لیبی در شهر الاصابعه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته سخنگوی دولت الوفاق لیبی روز پنجشنبه 21 مه، فراخوان روسیه برای متوقف کردن نبردها از سوی این دولت پذیرفته نشد.

محمد القبلاوی، سخنگوی وزارت خارجه دولت الوفاق در گفته‌هایش به خبرگزاری روسی « اسپوتنیک» خاطر نشان کرد که این فراخوان، صرفا تلاشی برای خریدن زمان است.

وزارت خارجه روسیه پنجشنبه 21 مه، اعلام کرد، وزرای خارجه روسیه و ترکیه بشکل تلفنی در مورد أوضاع جاری در لیبی تبادل نظر کرده و ضرورت برقراری آتش‌بس فوری در لیبی را مورد تاکید قرار دادند.

این در حالی است در کلیپ ویدئویی که از داخل شهر «الاصابعه» در جنوب طرابلس گرفته شده، ورود نیروهای پشتیبانی ارتش لیبی در پی حمله صبح چهارشنبه 20 مه نیروهای الوفاق، مشاهده می‌شود.

نیروهای دولت الوفاق چهارشنبه 20 مه، به حمله جدیدی علیه شهر استراتژیک ترهونه با برخورداری از پوشش هوای و زمینی ارتش ترکیه دست زدند که بسترساز یورش به این شهر برای به دست گرفتن کنترل آن بود.

ارتش لیبی در بیانیه چهارشنبه 20مه خود خاطر نشان کرد که نیروهای دولت الوفاق تحت الحمایه ترکیه، عملیات نظامی هوایی و دریایی را علیه مواضعی در سرتاسر شهر ترهونه با استفاده از موشک‌های گراد و ناوهای ترکیه به مورد اجرا در آوردند.

در بیانیه اتاق عملیات مرکز رسانه‌ای «الکرامه» آمده است که مناطق مسکونی و مدارس شهر ترهونه، هدف اصابت بیش از 20 موشک گراد و حملات ناوهای ترکیه قرار گرفت.

این در حالی است که به گفته منابع نزدیک به نیروهای الوفاق، این حملات منجر به منهدم شدن سیستم‌های پدافند هوایی وابسته به ارتش لیبی گردید.

شهر ترهونه آخرین محل استقرار ارتش لیبی در غرب این کشور است و راه ورود اصلی به پایتخت قلمداد شده و پایگاهی استراتژیک به حساب می‌آید که روشن گردید نیروهای دولت الوفاق بعد از به دست گرفتن کنترل پایگاه هوایی الوطیه، اقدام به حمله به ترهونه کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید