اعلام نتایج تحقیقاتی حساس در مورد بایدن در ماه آینده و پاسخگویی کمپین او

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جمهوری خواهان خود را برای گشودن بسیاری از پرونده های مربوط به فساد و جاسوسی علیه جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین و نامزد انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 پیش از آغاز این انتخابات، آماده می‌کنند که از دید ناظران ممکن است تاثری منفی بر موقعیت انتخاباتی بایدن بگذارد.

در این رابطه، سناتور رون جانسون، رئیس کمیسیون امنیت داخلی و أمور دولتی مجلس سنا، چهارشنبه 20 مه، عنوان کرد در نزدیکترین زمان ممکن در ماه آنیده، در صدد انتشار گزارشی پیرامون تحقیقات مستقل است که موضوع ارتباط شرکت گاز و هانتر بایدن( فرزند جو بایدن) را در بر می‌گیرد.

جانسون به خبرنگاران گفت: «علاقمندم مطلبی را در چارچوب زمانی ماه ژوئن و قطعا پیش از تعطیلات ماه اوت، منتشر سازم.»

گفتنی است که سناتور جانسون و سناتور چاک گراسلی ( از ایالت ایوا)، اغاز تحقیقات گسترده در خصوص کابینه أوباما را اعلام کرده‌اند که بخشی از آن مربوط به جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پشین می‌شود.

این سناتورها پیشتر در جریان درخواست دستیابی به اطلاعات لازم در این پرونده، خاطر نشان کرده بودند که « در جستجوی تضاد منافع» احتمالی هستند که در فعالیت های بازرگانی هانتر بایدن و شرکای او در دوران أوباما وجود دارد.

جانسون و گراسلی از آن زمان، به اسنادی از مراکز متعدد از جمله وزارت خارجه، خزانه داری و آرشیو ملی دست یافته‌اند.

جانسون چهارشنبه 20 مه، عنوان کرد که کارمندان در صورت دستیابی به اطلاعات از اداره ها، گزارش مربوطه را تنظیم کرده و اقدام به نگارش بخش هایی از گزارش می کنند و «زمانیکه مطمئن شویم به مقدار کافی مدارک و اطلاعات برای بازگو کردن روایت اصلی را در دست داریم، مبادرت به یک کاسه کردن این موارد در قالب یک گزارش خواهیم کرد».

گفته‌های جانسون به دنبال رای دهی روز چهارشنبه 20 مه جمهوری خواهان در کمیسیون امنیت داخلی و أمور دولتی مجلس سنا در مورد صدور دستور فراخواهان اول برای اجرای تحقیقات، مطرح گردید که نخستین دستور فراخوان برآمده از هر گونه تحقیقات حزب جمهوری خواه مرتبط با دولت أوباما است.

این دستور خواهان احضار موارد ثبت شده « مرتبط با اقدامات مستقیم یا به نیابت از شرکت « بورسیما هولدینگ» یا افراد مرتبط با « بورسیما» از 1 ژانویه 2013 تا زمان حاضر شده است.جانسون همچنین خواهان مصاحبه با مسئولان بلندپایه اجرایی شرکت « بلو استار» برای بررسی این احضاریه شده است.

پاسخ کمپین بایدن

از سوی دیگر، اندرو بیتس، سخنگوی کمپین انتخاباتی بایدن گفت که « جانسون در حال رهبری یک ماموریت سیاسی برای ترامپ، آن هم در میانه راه بحران ویروس کرونا است که شامل« جو سازی و شانتاژ خصمانه می گردد که پیشتر علیه بایدن معاون رئیس جمهروی پیشین راه اندازی شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید