محمود عباس: ما به توافقات با آمریکا و اسرائیل ملزم نخواهیم بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی شامگاه سه‌شنبه 19 ماه مه 2020 اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطینی و سازمان آزادیبخش دیگر به توافقنامه‌های امضا شده با اسرائیل پایبند نیست.

به گزارش خبرگزاری‌ها محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی طی سخنرانی‌اش در پی انعقاد نشست رهبران فلسطینی برای مقابله با طرح اسرائیلی برای ضمیمه سرزمین‌های کرانه باختری گفت که « سازمان آزادیبخش و دولت فلسطین دیگر به تمامی توافق‌ها با دولت‌های آمریکا و اسرائیل ملزم نخواهد بود و به تمامی تعهدات با آنها عمل نخواهند کرد».

عباس همچنین افزود که « ضمیمه کردن بخش‌هایی از سرزمین‌های فلسطینی توسط دولت اشغالگر لغو توافق اسلو است و دولت اشغالگر باید تمامی مسئولیت‌هایش در این زمینه را پذیرفته و به عنوان نیروی اشغالگر باید به تعهداتش در سرزمین کشور فلسطینی ملزم باشد».

عباس همچنین گفت که « نیروی اشغالگر باید تمامی مسئولیت‌ها و عمل به تعهداتش به عنوان نیروی اشغال‌گر در سرزمین‌های فلسطینی را بپذیرد». او همچنین اعلام کرد که با امضا درخواست‌ها برای پیوستن دولت فلسطینی به سازمان‌ها و کنوانسیون‌های بین تکمیل خواهد شد.

رئیس تشکیلات خودگردان با اشاره به این‌که «دولت فلسطینی همچنان به مشروعیت بین‌المللی و تصمیم‌‌های عربی، اسلامی و منطقه‌ای ذیربط پایبند است گفت فلسطین همچنین متعهد به حل نزاع فلسطینی اسرائیلی بر اساس راه حل دو کشور است».

عباس همچنین از کشورهای جهان که طرح صلح خاورمیانه‌ای آمریکا را نپذیرفته‌اند خواست تا دولت فلسطینی را به منظور حفظ صلح، مشروعیت بین‌المللی و قانون بین‌المللی شناسایی کنند.

فرصت برای دو طرف

شایان ذکر است که در ژانویه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طرح صلح در خاورمیانه را از داخل کاخ سفید اعلام کرد و در این راستا گفت که دیدگاه او «فرصتی را برای دو طرف در چارچوب راه حل دو کشور فراهم می‌سازد».

ترامپ تاکید کرد که قدس همواره «پایتختی تقسیم ناپذیر و شهری امن و باز برای تمامی ادیان خواهد ماند».

او همچنین به «پایتختی برای دولت فلسطین در قدس شرقی» اشاره کرد وافزود « سفارت آمریکایی در آنجا افتتاح خواهد شد».

علاوه بر این ترامپ گفت که این طرح « سرزمین‌های فلسطینی را مضاعف کرده و پایتختی را برای دولت آنها فراهم خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size