ارتش ملی لیبی طرح آتش‌بس یک جانبه را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه سه‌شنبه 19 ماه مه 2020 اعلام کرد، ارتش ملی لیبی تصمیم گرفت به طور یک‌جانبه و به منظور جلوگیری از خونریزی‌ها در پایان ماه رمضان آتش‌بس یک‌جانبه اعلام کند.

به گزارش العربیه نیروهای ارتش ملی لیبی تصمیم گرفتند تا به فاصله 2 الی 3 کیلومتری از تمامی محورهای جنگی دوری شده و به شهروندان در شهر اجازه تحرک با آزادی کامل در پایان ماه مبارک رمضان و طی روزهای عید فطر را بدهند.

المسماری گفت که ارتش ملی لیبی تحرک نیروها از مواضع‌شان در شهر را حوالی ظهر چهارشنبه آغاز خواهد کرد.

در بیانیه ارتش ملی لیبی آمده است که اعلام آتش‌بس طرحی است که پیش از اجرایی شدنش در انتظار پاسخ دولت الوفاق است.

شایان ذکر است که ارتش ملی لیبی سه‌شنبه اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره عقب‌نشینی نیروهایش از محورهای طرابلس نادرست است و آن چه در جریان است تنها تمرکز مجدد نیروها در موضع نظامی است.

مرکز اطلاع‌رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی در صفحه‌اش بر فیسبوک گفت «آنچه در شبکه‌های اخوان (المسلمین) از قبیل سموم و اکاذیب درباره عقب‌نشینی ارتش از طرابلس منتشر شده بی پایه و اساس است.

تمرکز مجدد نیروها

المسماری همچنین افزود:« یادآور می‌شویم که آنچه اتفاق می‌افتد تمرکز مجدد نیروها متناسب با آخرین تحولات موضع نظامی بدون ترک شهر یا دیگر مناطق است».

او تاکید کرد که « آزادسازی لیبی مسأله‌ای نیست که بتوان به آسانی از کنار آن گذشته و بر تروریسم پیروز شد.

او همچنین مبارزه با شبه‌نظامیان را اساس برپایی دولت موسسات دانسته گفت که برپایی دولت مدنی و عدالت محور با وجود گروه‌های شبه‌نظامی، قاچاق، سرقت، فساد، خیانت و سرسپردگی که حمله ترکیه را به لیبی کشانده‌اند و باعث خدمت به برنامه‌های اخوان المسلمین می‌شوند، همخوانی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید