آمریکا بار دیگر به ایران هشدار داد: از ناو‌هایمان دور شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در هشداری که به نظر می‌رسد مستقیما متوجه ایران باشد نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه 19 ماه مه 2020 به ملوانان هشدار داد تا 100 متر دورتر از ناوهای جنگی آن فاصله بگیرند و در غیر این صورت ممکن است« به عنوان تهدید تلقی شده و با اقدامات دفاعی قانونی مواجه شوند».

در همین راستا یک مقام مسئول آمریکایی به شرط این که نامش فاش نشود گفت هشدار جدید تغییری در قواعد درگیری ویژه ارتش آمریکا نیست.

از سویی خبرگزاری رویترز اعلام کرد که هشدار جدیدی که به تفصیل اعلام شده برای اطلاع ‌‌رسانی به ملوانان است.

شایان ذکر است که این هشدار در پی تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا است که در آن به نیروی دریایی آمریکا دستورات لازم را داده تا به سوی هر شناور ایرانی که قصد آسیب رساندن به ناوهای آمریکایی را داشته باشد، آتش بگشایند.

طبق متن هشدار جدید،« می‌توان نزدیک شدن هر شناور مسلح تا فاصله 100 متری از ناوهای نیروی دریایی آمریکا را به عنوان تهدید تفسیر کرد».

افزون بر این فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از هشدار یاد شده «تقویت ایمنی، کاهش ابهام و کاستن از خطرات ارزیابی‌های نادرست است».

همچنین این هشدار پس از حادثه ماه گذشته اعلام می‌شود که طی آن 11 شناور ایرانی به ناوهای جنگی نیروی دریایی و نیروهای گارد ساحلی آمریکا در آب‌های خلیج نزدیک شد‌ه‌اند و ارتش آمریکا از آن با عنوان رفتار «خطرناک و تحریک‌ کننده» یاد کرد.

ارتش آمریکا در این‌باره گفت که شناورهای ایرانی در لحظه‌ای به فاصله 10 یاردی (9 متری) از ناو جنگی ماوی وابسته به نیروهای گارد ساحلی آمریکا نزدیک شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید