چین در پاسخ به پیام ترامپ: می‌خواهد ما را «بدنام» کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیام انتقاد آمیز روز سه شنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا به مدیر سازمان جهانی بهداشت، پس از ساعاتی با واکنش رسمی مواجهه شد.

پکن با انتقاد از اظهارات دونالد ترامپ در رابطه با سازمان جهانی بهداشت و چین، هدف از این اظهارات را «بدنام كردن» چین تلقی کرد.

وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در پاسخ به هشدار ترامپ مبنی بر تعلیق موقت بودجه کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت، در صورت عدم مشاهده اصلاحات اساسی در عملکرد خود به ویژه در موضع گیری این سازمان در باره چین، تاکید کرد، هر کشوری که عضو سازمان جهانی بهداشت است، موظف به پرداخت مبلغ مستحق عضویت در این سازمان است.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد هدف ترامپ رئیس جمهوری آمریكا بدنام کردن چین و منحرف کردن اذهان عمومی مردم آمریکا از ناکارآمدی او در مقابله با ویروس كرونا است

این وزارت افزود که ترامپ با حمله به چین و سازمان جهانی بهداشت تلاش می کند تا افکار عمومی را نسبت به پکن و سازمان جهانی بهداشت گمراه کند.

ترامپ، بامداد سه‌شنبه با انتقاد شدید از سازمان جهانی بهداشت این سازمان را به «عرسک چین» توصیف کرد.

او خطاب به مسئولان سازمان جهانی بهداشت، گفت که 30 روز برای ایجاد تغییراتی اساسی فرصت دارند در غیر این صورت آمریکا سهم خود از بودجه این سازمان را به طور دائمی قطع و در عضویت خود تجدیدنظر خواهد کرد.

ترامپ عکس نامه‌ چهار صفحه‌ای خود خطاب به رئیس سازمان جهانی بهداشت را به طور کامل در توئیترش منتشر کرده است
ترامپ در نامه خود سازمان جهانی بهداشت را به عدم استقلال و تبعیت از چین متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید