پلوسی با لحنی طعنه‌آمیز به ترامپ: تو چاقی لطفاً این دارو را نخور!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت او برای تقویت سیستم دفاعی بدنش داروی «هيدروكسي كلوروكوين» مصرف می‌کند،

«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در دشمنی سیاسی با ترامپ شهرت دارد بر این گفته ترامپ را به تمسخر گرفته و در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌ان»، با لحنی طعنه‌آمیز گفت: «به رئیس‌جمهوری ما توصیه می‌کنم از خوردن چیزی که از نظر علمی رسما مورد تائید نیست پرهیز کند به ویژه آنکه در سن و سال او یا بهتر بگویم با وزنی و «چاقی مفرطی» که از رنج می‌برد، نباید هيدروكسی كلوروكوين یا هر چیزی را بخورد».

اظهارات طعنه‌آمیز پلوسی پس از آن بیان شد که دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت، حدود یک هفته است که او برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، روزی یک قرص «هیدروکسی کلوروکین» می‌خورد.

این دارو در اصل برای درمان مالاریا به کار می‌رود و تاثیرپذیری آن در مبارزه با کرونا هنوز از سوی محافل پزشکی به طور رسمی تائید نشده است.

این در حالی است که پزشک کاخ سفید بعد از سخنان ترامپ گفت، تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای مصرف دارو پس از رایزنی‌های طولانی و مشورت با او صورت گرفته است.

شین کانلی پزشک ریاست جمهوری آمریکا، شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای افزود که ترامپ داروی مذکور (که او قبلاً آن را هدیه بهشت توصیف می کرد) پس از یک بحث طولانی دوجانبه به این نتیجه رسید که سود مصرف این دارو طبق اکثر مطالعات و نتایج علمی از زیان آن بیشتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید