بهای برنت به علت بهبود بازار تقاضا از 35 دلار فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بهای نفت روز سه شنبه 19 مه برای چهارمین نوبت متوالی در حالی بالا رفت که نشانه‌هایی مبنی بر کاهش تولید از سوی تولیدکنندگان در عمل به تعهد خود و در راستای بهبود بازار تقاضا مشاهده گردید و بسیاری از کشورها، شروع به کاستن از محدودیت های اعمال شده در رابطه با مقابله با کرونا، کردند.

برنت خام با 25 سنت افزایش، معادل 0.7% به هر بشکه 35.06 دلار رسید؛ در حالی که اندکی پیشتر به بالا ترین حد خود از 9 آوریل گذشته رسیده بود.

نفت خام غرب اینترمیدیت تگزاس با 43 سنت افزایش معادل 1.4 % ، به هر بشکه 32.25 دلار رسید. بهای هر بشکه درنوبت پیشین به 33.44 دلار رسیده بود که بالاترین قیمت از 16 مارس گذشته است.

مدت سر رسید قرارداد اینترمیدیت غرب تگزاس فرا رسیده اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش مجدد بی‌سابقه در به زیر صفر رسیدن و منفی شدن قیمت، مشاهده نمی‌شود که یک ماه پیش در آستانه فرا رسیدن مذت قرارداد ماه مه، در فضایی آکنده از بهبود بازار تقاضا برای نفت خام و سوخت، اتفاق افتاد.

بازار نفت، پیشتر در پی اجرای کاهش توافقی تولید از سوی اوپک پلاس ( کشورهای تولید کننده نفت به علاوه روسیه)، تقویت شده بود.

بر أساس گزارش شرکت های دیده بان محموله های نفتی، اوپک پلاس، صادرات نفتی خود را از نیمه اول مه، بشدت کاهش داده که بیانگر آغازی قدرتمند برای اجرای مفاد توافق جدید در مورد کاهش تولید است.

به گفته هیرویوکی کیکوکاوا، مدیر کل پژوهش‌های اوراق بهادار در آوریل، « ظاهرا روحیه سرمایه گذاران بالا رفته زیرا اوپک پلاس مطابق تعهد خود، تولید را در این ماه کاهش داده و تخفیف های داوطلبانه‌ای را نیز در ژوئن، اعمال خواهد کرد.»

او افزود : « درعین حال، گونه‌ای خوش‌بینی فزاینده در مورد کاسته شدن از محدودیت های فراگیر جهانی ( به علت شیوع کرونا)، قابل تشخیص است که عامل تقویت کننده‌ای برای فعالیت‌های اقتصادی بوده و پاسخی مناسب به بازار تقاضا است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید