پمپئو درباره هر گونه دخالت در کار خبرنگاران آمریکایی به چین هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 17 ماه مه 2020 چین را از هر گونه دخالت در کار خبرنگاران آمریکایی فعال در هنگ‌کنگ بر حذر داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت، او با خبر شده که دولت چین تهدید کرده در کار خبرنگاران آمریکایی در هنگ‌کنگ دخالت کند.

پمپئو گفت، هر گونه تصمیمی که بر استقلال آنها (خبرنگاران) تاثیر بگذارد بر ارزیابی ایالات متحده از اوضاع چین تاثیر خواهد گذاشت.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت:« آنها خبرنگاران رسانه‌های آزاد هستند و کادرها تبلیغاتی نیستند و گزارش‌های ارزشمندشان به دست شهروندان چینی و جهان می‌رسد».

از سویی پیش از این دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری ایالات‌ متحده آمریکا یکشبنه گفت، کشورش در رابطه با احتمال آغاز انتشار ویروس کرونا در ماه دسامبر 2019 از آزمایشگاه ووهان چین آگاه است و اطلاعات زیادی درباره آزمایشگاه ووهان چین دارد که «خیلی خوب نیستند.»

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌نیوز» گفت: «چین می‌توانست جلوی انتشار ویروس کرونا را بگیرد.»

او همچنین تاکید کرد که آمریکا می‌تواند رابطه‌اش با چین را به طور کامل قطع کند و افزود: «من در حال حاضر نمی‌خواهم با رئیس‌جمهوری چین حرف بزنم.»

این در حالی است که شبکه فاکس نیوز اعلام کرد، یک پروفسور در دانشگاه کلیولند آمریکا به دلیل ارتباط مالی‌اش با چین بازداشت شده است.

فاکس نیوز گفت، پرفسور بازداشت شده متهم است که تحقیقات انجام شده درباره کرونا را به چین انتقاد داده است.

شایان ذکر که اداره تحقیقات فدرال آمریکا FBI چند روز پیش نیز از تلاش چین برای هک و سرقت تحقیقات مربوط به واکسن کرونا خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید