هفت کشته و 40 زخمی در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در غزنی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر والی غزنی در جنوب افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر (خودرو) بمب‌گذاری دوشنبه 18 مه در مرکز شهر این ولایت هفت نفر کشته شدند و 40 نفر دیگر زخم برداشتند.

این دفتر در اعلامیه‌ای نوشت: «حوالی ساعت 4:40 صبح امروز(دوشنبه به وقت محلی) دشمنان مردم و کشور با استفاده از یک تانگ هاموی مملو از مواد انفجاری بالای قطعه 703 (امنیت ملی) حمله کردند که در نتیجه به تعداد 7 تن شهید و 40 تن دیگر زخمی شدند».

در ادامه این اعلامیه آمده: «نسبت شدت انفجار در فاصله دو کیلومتری محل واقعه شیشه‌های خانه‌ها شکسته است».

در همین حال، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان نیز با تایید این خبر در توییتی نوشت، یک موتر بمب‌گذاری شده بامداد دوشنبه 18 مه در شهر غزنی در جنوب این کشور توسط «تروریستان» انفجار داده شد.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت

گفتنی است که پس از حملات مرگبار سه‌شنبه 12 مه به شفاخانه صد بستر دشت برچی کابل و تشییع جنازه در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 100 نفر شد، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به نیروهای امنیتی کشورش دستور داد که از حالت دفاعی به حالت تعرضی علیه طالبان و گروه های دیگر تغییر کنند.

پس از آن گروه طالبان پنج‌شنبه 14 مه با یک خودروی بمب‌گذاری شده به تعمیر حفظ تأسیسات وزارت دفاع ملی این کشور در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا در شرق افغانستان حمله کردند که در نتیجه پنج غیرنظامی کشته شدند و 20 نفر دیگر به شمول پنج نظامی زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید