مقام آمریكایی: چین عمدا ویروس کرونا را در جهان منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پیتر ناوارو مشاور امور تجاری كاخ سفید، روز دوشنبه 18 ماه مه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی«WSJ at large»، که به شبکه «Fox Business Network » وابسته است، گفت، چین عمداً اجازه شیوع بیماری کرونا در بقیه کشورهای جهان را داد اما در عین حال از پکن و شانگهای محافظت کرد.

این مقام آمریکایی گفت: «چین می‌توانست ویروس کرونا را همان اوایل در ووهان مهار کند».

اظهارات پیتر ناوارو، نشان می‌دهد که روابط آمریكا و چین ممكن است که رو به وخامت بگذارد و بازگشتی برای برقراری مجدد آن وجود نداشته باشد.

ناوارو گفت: «چین ویروس را در پشت سپر سازمان جهانی بهداشت پنهان كرد و این در شرایطی بود كه پکن می‌توانست ویروس را در ووهان مهار کند.»

مقام آمریکایی افزود: «چین به جای مهار این بیماری در کانون اصلی،عکس آن را انجام داد. صدها هزار مبتلای بیماری از شهروندان چینی و غیر چینی را در هواپیما سوار کرد و به میلان ایتالیا، نیویورک آمریکا و جاهای دیگر جهان روانه کرد اما مانع سفر مبتلایان به پکن و شانگهای شد.

گوینده تلویزیون از ناوارو پرسید، آیا وقتی شما می‌گوید: چین با منع پروازهای داخلی و اجازه دادن به پرواز بین المللی به صورت آگاهانه در حالی که می‌دانست این ویروس چقدر خطرناک است، واقعا عمدا ویروس را منتشر کرده است؟ ناوارو در پاسخ گفت: «این یک واقعیت است که نباید در باره آن حتی بحث کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید