فراخوان بین‌المللی برای بررسی و تحقیق در باره منشا ظهور كرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیش‌نویس قطعنامه‌ای که توسط اتحادیه اروپا و استرالیا برای بررسی مستقل منشا گسترش ویروس کرونا، پیشنهاد شده بود، مورد حمایت 116 کشور عضو در مجلس بهداشت جهانی قرار گرفت، تایید این تعداد از اعضا، برای بررسی و تصویب آن در سازمان جهانی بهداشت که قرار روز سه شنبه مطرح شود، کافی به نظر می‌رسد .

این در حالی است که وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه اعلام كرد كه تحقیقات در مورد ریشه‌ها و گسترش ویروس کرونا كه منجر به كشته شدن بیش از 300 هزار نفر در سراسر جهان شده است در حال حاضر خیلی زود است.

چاوو لیگان، سخنگوی وزارت خارجه چین در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روزانه گفت: «اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان معتقدند که همه‌گیری هنوز پایان نیافته است».

با تایید و حمایت پیشنویس از سوی 116 عضو در سازمان جهانی بهداشت، تصمیم در باره شناسایی منشا بیماری Covid-19 که باعث بیماری مرگباری در جهان شده است روز سه‌شنبه در سازمان بهداشت جهانی WHO،مطرح و در باره نحوه تحقیقات تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفتنی است که چین ماه گذشته با چنین پیشنهادی از سوی استرالیا به شدت مخالفت کرد.

پیش نویس قطعنامه که بخش‌هایی از آن روز دوشنبه توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد، نشان می‌دهد که 116 کشور از آن حمایت کردند.

اگرچه ماریس پین وزیر امور خارجه استرالیا، گفته بود مذاکرات در این زمینه هنوز ادامه دارد و او نمی‌خواهد نتیجه را پیش بینی کند.

وزیر خارجیه استرالیا به خبرنگاران گفت: «این طرح بخش مهمی از گفت‌وگوهایی است كه ما شروع كردیم من از تلاش كسانی كه در اتحادیه اروپا و سایرین كه در مذاكرات در چند هفته گذشته شركت كرده‌اند ، بسیار سپاسگزارم».

او افزود: «طرح بررسی منشا کرونا طرحی جامع و شامل است و در واقع فراخواخوانی است برای بررسی منشأ ویروس کرونا و اینکه این ویروس از کدام دسته از حیوانات خارج شده است».

طبق آخرین گزارش‌ها، تاکنون بیش از 4.64 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌ و حدود 310.236 نفر بر اثر این بیماری که در اواخر سال گذشته در چین ظاهر شد، جان خود را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید