شهرام جزایری به 7 سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز دوشنبه 18 ماه مه خبر دادند که شهرام جزایری متهم به کلاهبرداری و فساد، در 2 پرونده متفاوت به 7 سال زندان و پرداخت خسارات محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با تایید این خبر از محکومیت قطعی شهرام جزایری به 7 سال حبس خبر داد.

به گزارش خبر گزاری ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حکم پرونده شهرام جزایری صادر شده است؟ گفت: «در پرونده جدید شهرام جزایری حکم قطعی صادر و نهایی شده است و نامبرده به جهت کلاهبرداری به 7 سال حبس محکوم و قطعی شده و در حال تحمل حبس است. البته علاوه بر آن محکومیت جزای نقدی هم دارد.

او افزود: نامبرده یک محکومیت 6 ماه حبس هم دارد ولی به جهت اشد مجازات حکم 7 سال حبس او قطعی شده است.

شهرام جزایری که مرداد سال 97 در آذربایجان غربی و هنگام خروج از کشور بازداشت شده بود.

طبق گفته قوه قضائیه برای جزایری 2 پرونده تشکیل شده است که این دو پرونده به صدور حکم قطعی 7 سال زندان برای او منجر شد.

طبق اطلاعات رسانه‌های ایران، در پرونده اول که به موضوع کلاهبرداری 250 میلیون تومانی اختصاص دارد، شاکی با دریافت 3 برابر وجه رضایت داده و شکایت خود را پس گرفته، اما دادگاه از جنبه عمومی جرم جزایری را به 7 سال حبس محکوم کرده است. پرونده دوم جزایری عدم پرداخت 50 میلیون دلار و خسارت تاخیر بابت ارز خارجی مربوط به پرونده LC است که حکم بازداشت او به همین دلیل صادر شده بود.

شهرام جزایری سال 1381 و در جریان یک پرونده فساد اقتصادی ایران بازداشت شد.او که ابتدا به 27 سال زندان محکوم شده بود، در نهایت به 11 سال حبس تعزیری، پرداخت 145 میلیون دلار غرامت و جریمه و 10 سال محرومیت از دریافت تسهیلات بانکی محکوم شد.

او اسفندماه سال 1385 از زندان فرار کرد و و مدتی بعد مقام‌های امنیتی اعلام کردند موفق شده‌اند او را در روستایی در عمان دستگیر کرده و به ایران بازگردانند.

شهرام جزایری سرانجام در مردادماه سال 1395 آزاد شد اما دو سال بعد دوباره با پرونده‌های جدیدی به زندان بازگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید