ائتلاف عربی: حوثی‌ها طی 24 گذشته 105 بار آتش‌بس در یمن را نقض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه 17 ماه مه 2020 اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته 105 بار آتش‌بس اعلام شده در یمن را نقض کردند.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد، موارد نقض آتش‌بس از سوی حوثی‌ها از زمان اعلام آن تاکنون به 3564 مورد رسیده است.

ائتلاف افزود، نقض آتش‌بس از سوی شبه‌نظامیان حوثی‌ها شامل اقدامات نظامی ستیزه‌جویانه، کاربرد سلاح‌های سبک و سنگین و پرتاب موشک‌های بالستیک است.

ائتلاف عربی نیز اعلام کرد:«علی‌رغم داشتن حق مشروع برای واکنش در وضعیت‌های دفاع از خود، بالاترین درجات خویشتن‌داری در قواعد درگیری را رعایت می‌کنیم».

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن که رهبری آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد، تاکید کرد که علی‌رغم تکرار نقض آتش‌بس از سوی حوثی‌ها همچنان به آتش‌بس اعلام شده در یمن پایبند است و از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل متحد به یمن حمایت می‌کند.

ائتلاف عربی از روز 8 ماه آوریل گذشته آتش‌بسی دو هفته‌ای را در یمن اعلام کرد و سپس آن را از ابتدای 23 آوریل به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد.

غارت صدقه‌های متعلق به فقرا در ماه رمضان

از سویی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی‌ و آن گونه که امدادها، کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی ارسالی برای مردم فقیر یمن را به سرقت می‌برند، نیروهایشان را برای پیگرد فقرا و به سرقت بردن کمک‌هایی که طبق معمول در ماه رمضان هر سال از سوی تجار و سرمایه‌گذاران انجام می‌شود، بسیج کرده‌اند.

منابع محلی بسیاری در گفت‌وگو با «العربیه» تاکید کردند در حالی که میلیون‌ها یمنی در درد و رنج و فقر معیشتی بی‌سابقه‌ای زندگی می‌کنند، شبه‌نظامیان حوثی بازرگانان و سرمایه‌گذاران در مناطق تحت کنترل‌شان را از توزیع هر گونه کمک‌ یا صدقه‌ در خارج از صندوق‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی منع کرده‌اند تا این کمک‌ها به سود «تدارکات جنگی» حوثی‌ها و ثروت اندوزی فرماندهان‌شان تمام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید