مرگ 1237 نفر طی 24 ساعت گذشته در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسمی ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه 17 ماه مه اعلام کردند، طی 24 ساعت گذشته 1237 نفر از مبتلایان به بیماری کرونا در این کشور جانشان را از دست دادند.

براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز شمار جانباختگان بیماری کرونا در ایالات متحده به 88730 نفر رسیده است.

این دانشگاه که در تیمور مستقر است، اعلام کرد، تعداد مبتلایان به این بیماری در آمریکا به 1.466.682 نفر رسیده است.

روز جمعه، اعضای نمایندگان مجلس آمریکا برای مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا و پیامدهای منفی این بیماری روی این کشور به یک طرح کمکی 3000 میلیارد دلاری رأی دادند.

در حالی برخی‌ها این طرح کمکی را «تاریخی» و بی‌نظیر توصیف کرده‌اند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است این طرح به دلیل «متنی که توسط دموکرات‌ها تنظیم شده»، مرده متولد شده است».

این در حالی که در چین خواستگاه اصلی ویروس کرونا، وز یکشنبه اعلام کرد، تنها 5 مورد جدید از بیماری کرونا در این کشور ثبت شده است.

همزمان شانگ‌های از بازگشایی مدارس، ازسرگیری پروازهای و افتتاح مراکز تجارت این کشور خبر داد.

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد، 5 مورد ثبت شده جدید بیماری کووید 19 که روز یکشنبه ثبت شد، از 8 مورد روز شنبه کمتر بود، بنابرین بیماری کرونا به صورت چشمگیری در این کشور کاهش یافته است.

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد، از 5 عدد مبتلای روز یکشنبه دو نفر از خارج آمده بودند.

سخنگوی کمیته ملی چین گفت: «تعداد موارد ثبت شده بدون علائم ظاهری از 13 نفر روز شنبه به 12 نفر کاهش یافته است.

او افزود تنها 86 نفر هنوز در بیمارستان هستند ، در حالی که 519 نفر پس از ظهور علائم ویروس یا آزمایش مثبت آنها در قرنطینه قرار گرفتند این افراد علائم وخیمی از خود نشان نداد.

در چین یعنی خواستگاه اصلی این ویروس تعداد مبتلایان به 82947 نفر وفوتی‌ها به 4634 نفر رسیده است.

خبرگزاری فرانسه در آخرین گزارش خود آورده است که بیماری همه گیر کرونا از زمان ظهور آن در سپتامبر در چین تاکنون به مرگ 309296 نفر در جهان منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید