فرود هواپیمایی از مبدأ ترکیه حامل 122 پیکارجوی مزدور در فرودگاهی در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع فرودگاه مصراته لیبی به خبرنگار العربیه و الحدث، هواپیمای خطوط هوایی آفریقا به پرواز در آمده از ترکیه که در این فرودگاه بر زمین نشست؛ حامل 112 پیکارجوی مزدور سوری بود.

این در حالی است که آمار تلفات جانی در صفوف «مزدوران سوری» مواجب‌ بگیر از ترکیه که دوشادوش کابینه الوفاق، سرگرم نبرد با ارتش ملی لیبی هستند، در حال بالا رفتن است و مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، کشته شدن 11 پیکار جو شامل یک کودک زیر 18 سال در جریان نبردها در محورهای متعدد در لیبی را اعلام داشت که بدین ترتیب شمار کشته شدگان گروه‌های طرفدار ترکیه در عملیات نظامی در لیبی، به 298 نفر رسید.

به گفته منابع این مرکز، کشته‌شدگانی از گروه های «تیپ المعتصم، لشکر السلطان مراد، تیپ‌های صقور الشمال، الحمزات و شاه سلیمان» ثبت شده‌اند که در جریان درگیری‌ها در محورهای حی صلاح الدین در جنوب طرابلس، محور الرمله درنزدیکی طرابلس، محور پروژه النهضه و نبردهای مصراته و دیگر مناطق لیبی، کشته شدند.

در همین رابطه، عملیات نقل و انتقال پیکار جویان مزدور از ترکیه به لیبی ادامه دارد تا جایی که مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، رسیدن شمار تازه‌ای از جنگجویان به خاک لیبی از طریق پل هوایی ترکیه و پس از طی دوره‌های آموزشی در اردوگاه‌های ترکیه را گزارش کرد که در میان آن‌ها، پیکارجویان پیشین در صفوف داعش نیز وجود دارند که هم اکنون به گروه های «ارتش ملی» پیوسته اند که روندی شناخته شده برای جذب نیرو می‌باشد و بسیاری از عناصر پیشین داعش، اکنون در میان نیروهای طرفدار ترکیه در لیبی، حضور دارند.

بدین ترتیب شمار عناصر مسلح وارد شده به خاک لیبی تا این لحظه، به حدود 8950 «مزدور» رسیده که درمیان آن‌ها، افراد غیر سوری هم وجود دارند در حالی که شمار عناصر نظامی وارد شده به اردوگاه‌های آموزشی به 3300 نفر می‌رسد.

شایان توجه است که درمیان این عناصر، نزدیک به 150 کودک در سنین 16 تا 18 سال هستند که اکثرا از لشکر «السلطان مراد» بوده و از طریق فریفتن با پول به خاطر شرایط دشوار زندگی و تنگدستی خود، هدف سوء استفاده تمام عیار قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید